Překvapivé složení finále MOL Cupu!

Fotbalisté Zlína porazili pražskou Slavii na jejím stadionu v Edenu 1:0 a postoupili do finále MOL Cupu, v němž si to rozdají s druholigovou Opavou. Do závěrečného boje o pohárovou trofej prošli v samostatné české historii vůbec poprvé. Naposledy v roce 1970 byli ve finále Československého poháru, kdy se klub jmenoval TJ Gottwaldov… Červenobílí po 24 zápasech utrpěli první soutěžní prohru pod trenérem Jaroslavem Šilhavým a z pozice vedoucího týmu ligy přišli o šanci na prestižní double.

Zápas v Edenu rozhodl ve 31. minutě Lukáš Holík, který se po chybě stopera Simona Deliho dostal do brejku a sám před gólmanem zamířil k tyči. Domácí byli ještě do přestávky blízko vyrovnání, ale Muris Mešanovič trefil nůžkami jen tyč. Slavia nastoupila se šesti změnami oproti poslednímu ligovému utkání se Slováckem. Jen na lavičce zůstali reprezentanti Milan Škoda a Sýkora, kteří nastoupili až ve druhé půli, reprezentační gólman Pavlenka nebyl ani v nominaci. Slávisté byli od začátku podle očekávání aktivnější, ale dobře fungující obrana Zlína jim příliš šancí nedovolila. Trápili se také s přesností v útoku a na vyrovnání už nedosáhli. Poprvé od loňského října tak nevstřelili gól a už se mohou soustředit jen na zisk ligového titulu. V tabulce mají náskok dvou bodů na druhou Plzeň.

Zlín se ve finále 17. května střetne s druholigovou Opavou, která nečekaně zvítězila 2:0 na hřišti obhájců trofeje z Mladé Boleslavi. Celek z nižší soutěže si o pohárový triumf zahraje poprvé od roku 2009, kdy tehdy druholigové Slovácko vyzvalo Teplice. Opava se letos do finále prokousala skrze čtyři mančafty z elitní ligy, po Slovácku, mistrovské Plzni a Brnu si vyšlápla také na Mladou Boleslav. Za vítězstvím se slezský mančaft odrazil už v prvním poločase - v 22. minutě se dostal ve vápně k míči Helebrand a střelou na zadní tyč otevřel skóre, o dvacet minut později z úniku pojistil vedení hostů Jurečka. Domácí favorit se ve zbytku utkání na odpověď nezmohl a nenaváže tak na loňský triumf...

Slavia - Zlín 0:1 (0:1)
Branka: 31. Lukáš Holík.
Rozhodčí: Machálek - Arnošt, Boček.
ŽK: Gajič, Hnaníček, Lukáš Holík, S. Dostál (všichni Zlín).
Diváci: 5012.
Slavia: P. Kovář - Bořil, Lüftner, Deli, Flo - Ngadeu - Tecl (76. Mingazov), Hušbauer, Barák (60. Sýkora), Zmrhal (46. Milan Škoda) - Mešanovič. Trenér: Šilhavý.
Zlín: S. Dostál - Pazdera, Gajič, Jugas, Matejov - Traoré, Hnaníček - Kopečný, Lukáš Holík (89. Chwaszcz), Štípek (71. Bartolomeu) - Fantiš (53. V. Vukadinovič). Trenér: Páník.

FK Mladá Boleslav - SFC Opava 0:2 (0:2)