Za šestnáct minut bylo hotovo!

Česká „jedenadvacítka“ zvítězila hladce v kvalifikačním utkání o postup na mistrovství Evropy 2017 v Černé Hoře a upevnila si pozici v čele skupiny. V úterý v Belgii se v přímém souboji bude už hrát o postup na závěrečný turnaj příští rok v Polsku. Ačkoliv v Podgorici hodně dlouho nepršelo, tři hodiny před výkopem přišla silná bouřka, která přinesla ochlazení vzduchu i kýžený déšť. Zápas začal náporem „lvíčat“.

Zápas začal náporem „lvíčat“. Po sérii rohových kopů nařidil rozhodčí v šesté minutě po faulu na Schicka pokutový kop, který sám faulovaný s přehledem proměnil - 0:1. V deváté minutě po akci na levém křídle odcentroval Havel, Schick hlavičkoval, brankář vyrazil a mladý český forvard Sampdorie Janov míč vrátil zblízka do sítě - 0:2. V 16. minutě se Patrik Schick proměnil v nahrávače a naservíroval přihrávku do jasné pozice Čermákovi, který míč uklidil k tyči - 0:3.

I v dalších minutách měla česká lvíčata hru pod kontrolou a vypracovala si další dobré situace před Kordičem a jasně vyhrála po vynikajícím výkonu první poločas. Už ve 47. minutě šel ze strany do pokutového území Jankto, pǎlil těsně vedle. V 51. minutě dostal skvělou přihrávku kolmo za obranu Djordjevič, běžel sám na Zimu, ten jeho gólovou střelu nohou vyrazil! V 66. minutě byl blízko hattricku Schick, ale míč v dobré pozici nezasáhl, jak by bylo potřeba. O deset minut později mu zase v pokutovém území nevyšla poslední klička. A gól nedal Schick ani po přihrávce Havla v 81. minutě.

"Bylo to velmi dobře odpracované, každý z hráčů do toho dal, co měl. Vydařil se nám nástup a góly nás uklidnily. Po přestávce to už bylo jiné, soupeř se zvedl, hra se začala více kouskovat a navíc se přiostřila, o čemž svědčí i sedm udělených karet. Chtěli jsme to dohrát bez zranění a to se nám také podařilo," okomentoval vítězný zápas po jeho skončení trenér Vítězslav Lavička.