Vyztuží Hancko letenskou defenzívu?

Dávid Hancko. Jednadvacetiletý obránce na Letnou zamířil z Fiorentiny na roční hostování s opcí. Sparta se o něj zajímala už loni, ale bek Žiliny dal přednost Fiorentině, která za něj zaplatila kolem 3,7 milionu eur (zhruba 95 milionů korun). V premiérové sezoně v Itálii mladý stoper nastoupil jen k pěti ligovým zápasům a klub z Florencie s ním pro nový ročník nepočítal. O jeho hostování údajně usilovaly i celky z Itálie, Portugalska či Nizozemska.

"Dávid je mladý konstruktivní obránce s výbornými parametry pro současný fotbal. Hodně se nám líbil již v době působení v Žilině. Může nastupovat jak na stoperu, tak na místě levého beka. Tím nám zvýší konkurenci na obou těchto postech," říká letenský sportovní ředitel Tomáš Rosický a dodává: "O jeho získání jsme usilovali už zimě, ale Fiorentina o jeho uvolnění v té době ještě neměla zájem. Nyní se nám tato možnost otevřela znovu. Ihned jsme vstoupili do jednání, protože jsme Dávida sledovali delší dobu a známe jeho kvality."  

Hancko ve slovenském národním týmu odehrál sedm utkání a vstřelil jeden gól. Zahrál si v loňském listopadovém duelu Ligy národů v Praze proti Česku. Z Fiorentiny už ve Spartě hostuje útočník Martin Graiciar.