Vukadinovič se upsal Spartě

Pražskou Spartu posílí v nové sezoně rychlonohý srbský záložník Vukadin Vukadinovič, který přestupuje ze Zlína. Zájem o něj měly i jiné kluby včetně mistrovské Slavie, která ho chtěla angažovat u v zimě, ale vedení „Ševců“ mu nakonec nedalo souhlas. Šestadvacetiletý hráč nyní podepsal na Letné smlouvu na tři roky.

"Sparta byla velice konkrétní a jednala rychle. Samozřejmě je to top klub v Česku. Věřím, že je to správná volba a že se dokážu prosadit," říká nová letenská posila, která dlouhodobě uvažuje o získání českého občanství. Do Česka přišel už v roce 2009 a hrál za Sezimovo Ústí, odkud přestoupil do Jablonce. Po hostováních na Žižkově a ve Slavii zamířil v roce 2015 do Zlína, kde se vypracoval mezi nejlepší hráče ligy.

Vydařil se mu zejména podzim právě skončeného ročníku. Na jaře sice šla po neúspěšných jednáních o přestupu jeho výkonnost dolů, i tak nasbíral celkem tři góly a osm asistencí. Zlínu pomohl vyhrát MOL Cup a postoupit do Evropské ligy. Vukadin Vukadinovič, jehož o dva roky mladší bratr Miljan působí v Mladé Boleslavi, dosud v české lize odehrál 85 utkání, vstřelil osm gólů a připsal si dvanáct asistencí.