Vukadin Vukadinovič: „Návrat do Zlína byl dobrý krok!“

Vukadin Vukadinovič: „Návrat do Zlína byl dobrý krok!“

V létě se Vukadin Vukadinovič upsal Spartě, stal se součástí překotných změn v jejím kádru. Kouči Stramaccionimu ale odmítl hrát krajního obránce, zvolil raději návrat do Zlína na roční hostování. Výsledek? Srbský záložník patří mezi klíčové muže Fastavu, se kterým hraje Evropskou ligu. Takový scénář by na Letné zažít nemohl.

„S BODEM Z BOHEMKY NEJSME SPOKOJENI“

„V sobotu jsme uhráli bod na Bohemce. Před zápasem bychom ho brali, ale po jeho průběhu spokojeni nejsme. Měli jsme vyloženější šance, de facto druhý poločas jsme domácí prakticky nepustili z jejich půlky. Kromě jednoho závaru nic neměli. V první čtvrthodině jsem měl tři možnosti ke vstřelení gólu. Moc mě mezí, že jsem nedal aspoň jeden. Při první šanci mi střelu zblokoval obránce, gólman ani zasahovat nemusel. Pak mi chybělo pár centimetrů, abych na malém vápně dosáhl na přihrávku. Nejsložitější pro mě byla třetí situace, kdy byl míč ve vzduchu. Nějak jsem ho trefil, bohužel skončil na břevně.

„DOMA NÁS ŽENOU FANOUŠCI, CÍTÍME SE DOBŘE“

Venku jsme opět nevyhráli. Je to velký rozdíl oproti domácí bilanci. Doma se nám daří vyhrávat i zápasy, ve kterých se nám tolik nedaří. Třeba s Jihlavou, kdy jsme to urvali vůlí. Navíc nás ženou fanoušci, cítíme se dobře. Ale je pro mě těžké říct, proč venku tak nebodujeme. Ze Sparty jsem přišel po pátém kole, to už měli kluci odehrané tři venkovní utkání. Od té doby jsme na cizím hřišti prohráli akorát v Plzni, remizovali jsme v Ostravě a teď na Bohemce. Když si vzpomenu na Plzeň, kolik šancí jsem neproměnil... Věřím, že příště v Olomouci už to dáme.

„ZÁPASY JDOU RYCHLE ZA SEBOU, JE TO ZÁPŘAH“

Po dvanácti kolech máme sedmnáct bodů. Mohlo jich být určitě víc. Ale na to, že tato sezóna je první v historii Zlína, kdy se účastní evropského poháru, je to solidní. Poprvé v kariéře zažívám, že během čtrnácti dnů máme šest zápasů, což je extrém. Za tři dny po domácím utkání s Kodaní jsme hráli ligu s Boleslaví, pak ve středu MOL Cup ve Vlašimi a v sobotu Bohemka. No, a ve čtvrtek zase musíme přešaltovat na Evropskou ligu, čeká nás venku Kodaň. Jde to rychle za sebou, je to pořádný zápřah. Nové je to i pro ostatní spoluhráče a trenéry.

„STYL KODANĚ NÁM MŮŽE SEDĚT“

V Kodani nemáme co ztratit, můžeme jenom získat. Vyzkoušeli jsme si to už v Moskvě, i Lokomotiv je úplně někde jinde než my. Kombinační styl Dánů nám ale může sedět. Pokud dotáhneme do konce nějaký brejk, je možné všechno. Chceme se udržet v boji o postup. Zatím je to otevřené. Postup by byl pro Zlín neskutečný úspěch. Jak Kodaň, tak Lokomotiv jsou nesmírně kvalitní, s takovými týmy se v české lize nesetkáme. Bude záležet, jestli z Dánska něco přivezeme. Skupinu končíme doma s Lokomotivem. Pokud by měl už postup jistý, mohl by přijet v kombinované sestavě. Ale nechci předbíhat.

„BOHUŽEL PROTI SPARTĚ HRÁT NEMŮŽU“

Jsem rád, že jsem se rozhodl pro hostování ve Zlíně. Byl to správný krok, pravidelně hraju. I když gólů mělo být z mojí strany víc. Spartě se bohužel nedaří, což mě mrzí. Nečekal jsem, že to bude až takhle. Jeden týden je schopná vyhrát o tři góly v Jablonci, za tři dny v téměř shodné sestavě vypadne s Ostravou z poháru. Podle mě má nejsilnější kádr v lize, ale jak přišla řada nových hráčů, asi si to nesedlo, jak by mělo. V příštím kole hraje Sparta ve Zlíně. Bohužel u toho nebudu, stejně jako další hostující sparťan Dan Holzer. Komu budu držet palce, prozradit nemůžu, nebylo by to fér.“

VUKADIN VUKADINOVIČ

Narozen: 14. prosince 1990. Státní občanství: Srbsko.Výška: 191 cm. Váha: 81 kg. Stav: svobodný. Fotbalový post: záložník, útočník. Bilance v české lize: 92 zápasů / 9 gólů. Hráčská kariéra: Hajduk Bělehrad (1997-2009), Sezimovo Ústí (2009-2012), FK Jablonec (2012-2014), Viktoria Žižkov (2014), Slavia Praha (2014-2015), Fastav Zlín (2015-2017), Sparta Praha (2017), Fastav Zlín (2017-?). Největší úspěchy: postup do základní skupiny Evropské ligy, vítěz Českého poháru (2013, 2017).