Vukadin Vukadinovič: „Chci být pro Zlín přínosem!“

Vukadin Vukadinovič: „Chci být pro Zlín přínosem!“

Návrat do Zlína po třech a půl letech mu svědčí. Přestože zatím útočník VUKADIN VUKADINOVIČ, který na podzim působil v srbském Niši, naskakuje do zápasů z lavičky, výrazně je ovlivňuje. V uplynulém týdnu nejdříve přispěl dvěma asistencemi k výhře nad Libercem, poté se podílel na triumfu nad Slováckem.

„VÝHRA NAD SLOVÁCKEM BYLA ZASLOUŽENÁ“

„O víkendu jsme porazili doma Slovácko, moc si vítězství nad jedním z nejlepších českých týmů ceníme. Rozhodl o něm sice šťastný gól, brankář Fryšták si srazil do sítě hlavičku z úhlu, ale měli jsme celkově víc šancí, než soupeř. Zaslouženě jsme vyhráli. Zrovna já jsem měl dvě velké příležitosti. Především ta první byla jasná. Šel jsem sám na brankáře, bohužel mě vychytal. Troufám si říct, že jsou to pro nás tři důležité body, potvrdli jsme vítězství nad Libercem. Navíc se Slováckem šlo o derby, pro fanoušky je to obrovsky prestižní zápas. Samozřejmě i pro nás hráče. Jsme moc spokojení.

 

„ZLÍN MÁ KVALITNÍ TÝM“

Dokázali jsme porazit Liberec i Slovácko, mužstva s velkými ambicemi. Ukazuje se, že Zlín má kvalitní tým. Máme bohužel problém s množstvím zraněných hráčů. Až se marodka vyprázdní, bude obrovská konkurence. Rozhodně si myslím, že můžeme být ještě lepší, můžeme jít výrazně nahoru. Šest bodů ze tří jarních zápasů je solidní bilance, pořád mě ale mrzí prohra na Bohemce. Určitě jsme měli na to, abychom v Ďolíčku bodovali. Bohužel jsme do utkání špatně vstoupili, dostali jsme rychlý gól. Trávník u Botiče byl však ve velice špatném stavu, což domácím při vedení vyhovovalo.

 

„CHCEME UDRŽET VÍTĚZNOU VLNU“

Po porážce na Bohemce jsme se ocitli v nepříjemné situaci. Mužstva pod námi, Teplice i Karviná, překvapivě vyhrály. Karviná dokonce brala tři body proti Slavii. Museli jsme prostě Liberec zvládnout. Povedlo se. Podílel jsem se na výhře dvěma asistencemi. Takové utkání jsem si přál. Chci být pro Zlín přínosem. Díky vítězství nad Slovanem se nám zvedlo sebevědomí, což se pozitivně odrazilo proti Slovácku. Rádi bychom se udrželi na vítězné vlně, v neděli ale čeká těžký duel na Spartě. Vzhledem k tomu, že jsem na Letné před časem působil, byť angažmá pro mě úplně úspěšné nebylo, budu mít motivaci ukázat se. Už jenom, že nastoupíme proti Spartě, navíc v Praze, na krásném stadionu.

 

„RÁD BYCH SI NA LETNÉ ZAHRÁL“

Spartu čeká ve čtvrtek venkovní odveta s Partizanem Bělehrad ve vyřazovací fázi Konferenční ligy. Což považuju určitě za naši výhodu, kromě těžkého zápasu čeká Spartu cestování. Když papírově slabší tým chce porazit favorita, musí ho načapat v příhodné chvíli. Například, když je v herním útlumu nebo má kvůli účasti v evropských pohárech náročný program. Co jsem četl, Sparta má hodně zraněných hráčů, její kádr není momentálně tak široký. Pochopitelně bych si na Letné rád zahrál od začátku. Do prvních třech zápasů na jaře jsem zatím nastupoval v jejich průběhu.

 

„TĚŠÍ MĚ, ŽE HRU POKADŽÉ OŽIVÍM“

Po podzimu jsem rozvázal smlouvu v Niši, měl jsem v hlavě návrat do Zlína. Klub dobře znám z dřívějšího působení. Oslovil jsem Zdeňka Grygeru (generální ředitel Fastavu), jestli bych nemohl trénovat s béčkem. S tím, že bych se chtěl výhledově posunout do áčka. Po nějakém čase mi Zdeněk oznámil, že pojedu na soustředění do Luhačovic. Do zimní přípravy jsem se ale zapojil později, kondičně jsem na tom nebyl úplně ideálně. Proto zatím naskakuju na části zápasů. Těší mě, že se mi pokaždé, když jsem přišel na hřiště, povedlo naši hru oživit. Myslím, že trenérovi to asi takhle vyhovuje. (směje se) Uvidíme. Přál bych si hrát co nejvíc. Ale pokud sbíráme body a moje role přináší úspěch, být žolíkem mi nevadí.“

VUKADIN VUKADINOVIČ

Narozen: 14. prosince 1990. Státní občanství: Srbsko. Výška: 191 cm. Váha: 81 kg. Stav: svobodný. Fotbalový post: záložník, útočník. Bilance v české lize: 164 zápasů/ 12 gólů. Hráčská kariéra: Hajduk Bělehrad (1997-2009), Sezimovo Ústí (2009-2012), FK Jablonec (2012-2014), Viktoria Žižkov (2014), Slavia Praha (2014-2015), Fastav Zlín (2015-2017), Sparta Praha (2017), Fastav Zlín (2017-2018), Sparta Praha (2018), Boluspor (Turecko, 2018-2019), Karviná (2019-2020), FK Teplice (2020-2021). Niš (Srbsko, 2021), Fastav Zlín (2021-?). Největší úspěchy: postup do základní skupiny Evropské ligy, vítěz Českého poháru (2013, 2017).