Volný Frýdek se upsal Lucernu

Člen širšího reprezentačního kádru osmadvacetiletý záložník či obránce Martin Frýdek jako volný hráč zamířil do Lucernu. Se švýcarským klubem podepsal dvouletou smlouvu. Po minulé sezoně ve Spartě mu vypršel kontrakt a nedomluvil se na jeho prodloužení. Sedminásobný český reprezentant na Letné působil pět let, pražský tým v minulosti také vedl jako kapitán.

Podle defenzivního univerzála je Lucern ideálním místem po sportovní i životní stránce. "Švýcarsko je krásná a bezpečná země, liga je kvalitní a její zástupci to pravidelně potvrzují také v evropských pohárech. Mým tajným přáním pak bylo angažmá v německy mluvící zemi, což se v případě Luzernu také podařilo. Věřím, že znalost jazyka mi hlavně v počátku angažmá hodně pomůže," přeje.

Ve Spartě skončil 22. července a od té doby se připravoval individuálně. "Vždy jsem měl svoji hru založenou na dobré kondici, pečlivě jsem na ní pracoval. Troufám si říct, že jsem fyzicky skvěle připraven, trénoval jsem hlavně s bráchou. Určitě budu potřebovat několik tréninků, abych se dostal do prvoligového tempa a zároveň se sžil s týmem," dívá se do blízké švýcarské budoucnosti sparťanský odchovanec a dodává: "V tuto chvíli jsem v povinné karanténě přímo v Lucernu, takže nestihnu nejbližší zápas proti St. Gallenu, ale na další duel proti mistrovskému Young Boys Bern už bych chtěl být trenérovi stoprocentně k dispozici." .