Vojtěch Kubista: „Věřím, že se liga dohraje!“

Vojtěch Kubista: „Věřím, že se liga dohraje!“

V kariéře zažil několik vynucených přestávek, většinou kvůli zlomeninám nosu. Když se záložníkovi Jablonce VOJTĚCHU KUBISTOVI zranění delší čas vyhýbala a chytal životní formu, zasáhla svět pandemie koronaviru. Třetí týden se připravuje individuálně, čas tráví se svojí rodinou. A doufá, že co nejdřív bude zase běhat s míčem po trávníku...

„S BRÁCHOU TRÉNUJEME S MÍČEM“

„Poslední dny mám naprosto stejný režim. Od trenéra Rady jsme dostali individuální plány, které plníme. Nedá se říct, kolik každý den přesně naběhám, většinou se jedná o časový úsek od čtyřiceti minut do hodiny a půl. S různými formáty běhů. Kratší úseky se střídají s delšími, kontinuálními běhy, s kopci a tak dále. Variant je hodně. Občas se domluvíme s mladším bráchou Matějem, který hraje za Varnsdorf. Uděláme si spolu trénink na zahradě u rodičů, kde jsme vyrůstali. Jsou tam provizorní branky, máme míč u nohy, což je v tomto období příjemné zpestření.

 

„S TÁTOU KONZULTUJU VĚCI OHLEDNĚ POHYBU“

V trénincích se prolínají různé věci, různá cvičení. Kromě běhání se snažím také posilovat. Vzhledem k atletické minulosti mého táty (pozn. - Jan Kubista vyhrál třikrát mistrovství republiky na osm set metrů, jako první československý atlet zaběhl patnáctistovku pod tři minuty a třicet pět vteřin), s ním pochopitelně konzultuju spoustu věcí ohledně pohybu. Ale že by mi nyní nějak přímo pomáhal ohledně kondiční přípravy, tak to zase ne. Spíš třeba se starším bráchou Honzou probírám záležitosti, týkající se běhání, posilováni a fyzičky. Také on běhával závodně.

 

„S DCEROU SE ROZHODNĚ NENUDÍME“

Po dopolední fázi jsem s rodinou. Trávíme čas společně doma nebo vyrážíme na procházky, pokud počasí dovolí. Tříletá dcera Victoria je pěkné šídlo, rozhodně se s ní nenudíme. Někdy s ní jedeme k našim na zahradu. Aspoň změní prostředí a vyblbne se. Jinak ven, kromě nákupu potravin, nechodíme. Nakupovat chodím většinou já. Snažíme se s manželkou, abych nemusel do obchodu příliš často. Nakoupím většinou na tři dny dopředu, aby se můj kontakt na veřejnosti omezil. Popadnu, co je nutné, skočím do auta, co nejrychleji jedu domů. Tam si jako první umyju ruce.

 

„DERBY S LIBERCEM BYLA SKVĚLÁ AKCE“

V neděli se na Střelnici odehrálo imaginární derby Jablonce s Libercem. Prodávaly se na něj vstupenky za sto korun, celý výtěžek jde na Krajskou nemocnici v Liberci na podporu v boji s koronavirem. Akci moc kvituju, je dobře, že se podařilo vybrat peníze a přispět v této hektické době na dobrou věc. Měli bychom si nějakým způsobem pomáhat, být k sobě ohleduplní. Nejraději bychom si dali se Slovanem klasický zápas na trávníku. Nikdo z hráčů není spokojený, že se liga přerušila. Nemůžeme s tím ale nic dělat. Jen si přát, aby se situace co nejrychleji zlepšila a fotbal se rozeběhnul.

 

„CÍTIL JSEM SE V SEZONĚ DOBŘE“

S Jabloncem jsme s této sezoně útočili na třetí místo, navíc osobně jsem se cítil moc dobře. Možná jsem mohl mít životní formu. Dal jsem dva góly, vyrovnal jsem si střelecké maximum za jeden ročník. Vzhledem k tomu, že do konce soutěže zbývá jedenáct kol, mohl jsem pomýšlet na vylepšení rekordu. Jenže přišla přestávka, nezbývá než se připravovat individuálně. Pokud by liga začala, abychom do ní naskočili v co nejlepší formě. Jestli si dovedu představit, že by se třeba hned po týdnu společného tréninku začalo hrát? Čistě teoreticky ano, otázkou však je, jak bychom na hřišti vypadali. Možná dva týdny by byly ideální. Těžko říct, jak dlouhá pauza bude. Věřím ale, že sezona se nakonec dohraje.“

VOJTĚCH KUBISTA

Narozen: 19. března 1993. Výška: 192 cm. Váha: 80 kg. Stav: ženatý, manželka Lucie, dcera Victoria (3). Fotbalový post: záložník. Hráčská kariéra: FK Jablonec (2000-2015), Vysočina Jihlava (2015), MFK Karviná (2015), FK Mladá Boleslav (2015-2016), FK Jablonec (2016-?). Česká liga: 120 zápasů / 6 gólů. Největší úspěchy: postup do základní skupiny Evropské ligy (2018), finalista MOL Cupu (2018), třetí místo v české lize (2018), člen reprezentačních výběrů do 20 a 21 let.