Vlastimil Hrubý: „Zlomili jsme dvě dlouhé série!“

Je brankářskou stálicí jablonecké sestavy, ale spoluhráči se před VLASTIMILEM HRUBÝM mění téměř v každém přestupovém termínu, v létě se prakticky rozpadla celá obranná čtveřice. Možná i proto třiatřicetiletý gólman zatím zaostává za loňskou bilancí vychytaných čistých kont, kterou mu ale kompenzuje pozice severočeského týmu opět v prvoligové špičce.

Patřím v Jablonci k těm, co jsou v klubu nejdelší dobu, myslím si, že jsem druhý nebo třetí, když nebudeme počítat odchovance. Proto jsem zvyklý změny v kádru, i když ty poslední byly hodně výrazné. Z obrany zůstal vlastně jen Tomáš Břečka, který toho v minulé sezoně taky příliš neodkopal. Sehráváme se vzájemně, myslím si, že kolo od kola si to víc sedá. Důležité jsou výsledky, daří se nám ligové zápasy vyhrávat, a proto se v tabulce zase pohybujeme na její špici. Dřív se nám víc dařilo bodovat venku, ale v tomhle roce se všechno obrátilo naruby. Naposledy jsme totiž vyhráli venku v únoru v Olomouci a potom až v sobotu ve Zlíně. Ale protože jsme doma dokázali pravidelně vítězit, tyhle venkovní výpadky nebyly nijak citelné, aby nás shodily z elitní šestky.


V PLZNI TO BYLY DVĚ NECHYTATELNÉ RÁNY!“

Čekal jsem taky dva měsíce na další čisté konto, dostávali jsme docela laciné branky, na některých z nich jsem měl svůj podíl i já. Pokud se vyhraje, tak jdou samozřejmě tyhle individuální statistiky stranou. V posledním domácím zápase jsem se podepsal pod remízu 2:2 s Olomoucí, kterou skončila naše šňůra jedenácti vítězných utkání v řadě. Těsně před koncem letěl do vápna ostrý přízemní centr z mojí levé strany, chtěl jsem klukům vyběhnutím pomoci, jenže mi balon vypadl. Odrazil se přímo k Vencovi Pilařovi, který už neměl problém ho doklepnout do sítě… Takové branky gólmana moc mrzí. Něco jiného je, když to jsou prakticky nechytatelné rány, jaké na mě letěly v Plzni. Nejdřív to v první půli napálil Lukáš Kalvach parádním volejem přímo ke vzdálenější tyči a potom to náramně sedlo „Kopimu“ (Janu Kopicovi) z dobrých pětadvaceti metrů. V obou případech jsem prostě neměl nárok střely chytit, oba góly byly opravdu z kategorie výstavních!


VE ZLÍNĚ JSME SMAZALI REMÍZU S OLOMOUCÍ…“

Ve Zlíně jsme z asi jediné vážnější příležitosti šli poměrně brzy do vedení. Branka nás uklidnila, domácí hráli stále na větší a větší riziko. Trenér Csaplár poslal do hry druhého a potom i třetího útočníka, ale my jsme nejtěsnější výhru udrželi, takže jsme smazali tu domácí plichtu se Sigmou. Před reprezentační přestávkou nás čeká v Jablonci vedoucí Slavia. Počítáme s tím, že se musíme obejít bez obou Honzů Sýkory a Matouška, kteří u nás hostují právě z Edenu, takže šanci v ofenzivě dostanou jiní kluci. Ale myslím si, že horší pro nás v úvodu ligy bylo, když ze stejného důvodu nemohl hrát na Letné proti Spartě její mladý stoper Dominik Plechatý…


V POHÁRECH CHYTÁ HONZA HANUŠ!“

V úterý hrajeme doma další kolo MOL Cupu s brněnskou Zbrojovkou. Chytat bude Honza Hanuš, taková byla dohoda už před sezonou. Byl jedničkou i v předkole Evropské ligy s Pjunikem Jerevan, se kterým jsme dost smolně vypadli. Budu tedy sedět na vyhřáté lavičce náhradníků a přát si, abychom postoupili dál. Domácí pohár je jednou ze dvou cest do Evropy, kterou se chce do ní Jablonec dostat. Zažil jsem s ním už tři neúspěšná finále, a nakonec jsme se do základní skupiny Evropské ligy premiérově probojovali vloni díky třetímu místu v lize a příznivému českému koeficientu.


STUDENĚJŠÍ KLIMA MI VYHOVUJE…“

V této sezoně jsme zatím ještě nepředvedli jako tým optimální výkon, pokaždé jsou v něm nějaké zbytečné chyby, kterých se nedokážeme vyvarovat, takže trenér Rada má pádný důvod nám vyčinit. Samozřejmě, když uhrajeme dobrý výsledek, tak se i jeho kritika při pozápasovém rozboru částečně obrousí. Věřím, že se budeme i nadále držet v první šestce, což byl a je náš sezónní cíl. V Jablonci mám smlouvu do června příštího roku, a i když mám kořeny v Miroslavi na jižní Moravě, už jsem si tady na severu Čech zvykl. I na studenější klima, které mi víc vyhovuje než vysoké teploty. Domů se s rodinou dostaneme tak čtyřikrát-pětkrát za sezonu. V zářijové reprezentační přestávce jsme vyrazili k nám na vinobraní, teď v té říjnové to vypadá nejspíš na nějaký kratší pobyt někde ve wellnesu…“

 

VLASTIMIL HRUBÝ

Narozen: 21. února 1985. Výška: 185 cm. Váha: 82 kg. Stav: ženatý, manželka Denisa, dcera Nikola (4). Fotbalový post: brankář. Profesionální kariéra: 1. SC Znojmo (2009-2014), FK Jablonec (2014-?). Největší úspěchy: účast v základní skupině Evropské ligy (2018), třetí místo s Jabloncem v české lize (2018), finalista MOL Cupu (2015, 2016, 2018), postup se Znojmem do nejvyšší soutěže (2013).