Vlastimil Hrubý: „Dostal jsem nejhezčí gól v kariéře…“

Vlastimil Hrubý: „Dostal jsem nejhezčí gól v kariéře…“

Od svého příchodu ze Znojma v létě 2014 je jasnou jedničkou Jablonce. Za téměř tři sezony VLASTMIL HRUBÝ odchytal za severočeský tým 67 utkání, v nichž 21krát udržel čisté konto. V sobotním duelu s mistrovskou Plzní se mu to sice nepovedlo, přesto byl 32letý brankář spokojený. Jablonec se po přestávce zvedl a dvěma góly vybojoval s favoritem cenný bod.

„PLZEŇ PO PŮLI ODEŠLA, JAKO PŘEDTÍM S DUKLOU“

„S Plzní jsme odehráli dva rozdílné poločasy. V první jsme byli zakřiknutí, soupeř nás přehrával, dostali jsme dva góly. Razantní změna přišla po dvou poločasových střídáních, která to oživila. Pak už to bylo mnohem lepší. Pořád jsme věřili, že se to otočí. Moc nám pomohl první gól, který jsme vstřelili brzy. Potom jsme přidali druhý, v podstatě jsme mohli i vyhrát. Plzni se nestalo poprvé, že po přestávce ubrala. Viděl jsem ji před týdnem doma proti Dukle, také tam po půli odešla. My jsme však na rozdíl od Dukly využili šance a dali dvě branky.

„PŘI VOLEJI IVANSCHITZE JSEM SE NESTIHL ANI OHLÉDNOUT“

Proti oběma brankám Ivanschitze jsem neměl nárok. Především tedy proti první. Ten volej byl asi nejhezčí gól, který jsem v kariéře obdržel. Ivanschitz to trefil nádherně pravačkou. Byla to ohromná rána, ani jsem se nestačil otočit. Při druhém gólu pak pálil zblízka. Moc mě těší, že jsme se dokázali oklepat a předvedli jsme ve druhém poločase výborný výkon. Ono se nám vůbec spíš daří na týmy, které jsou nahoře. Je to náš problém vlastně od doby, kdy jsem přišel. Elitní mužstva nebetonují, hrají otevřeně, to nám vyhovuje. Celky z opačného konce tabulky hrají důsledně dozadu, s tím máme problémy.

„SNAD JSME UTNULI SPEKULACE OHLEDNĚ PŘÍBRAMI“

V jednom týdnu jsme obrali o body oba kandidáty na mistrovský titul, Slavii i Plzeň. Snad jsme tím utnuli spekulace, které se vyrojily po naší nedávné domácí prohře s Příbramí. Jsme rádi, že jsme předvedli dva solidní výkony. Když mám říct, jestli na mě udělala větší dojem Plzeň, nebo Slavia, vychází mi to asi nastejno. Viktorce se u nás v Jablonci nepovedl druhý poločas, v Edenu jsme v klidu mohli vyhrát, nebýt naší nemohoucnosti v koncovce. Plzeň je v podobných zápasech zkušenější, Slavia je nabitá, haldová po úspěchu. Navíc má v zádech dvacetitisícový stadión.

„JSME ÚDERNĚJŠÍ NEŽ NA PODZIM“

Když se ohlédnu za ročníkem, který pomalu končí, musím říct, že to s námi bylo jako na houpačce. Začátek jsme měli perfektní, pak už to bylo všelijaké. Aspoň, že se nám povedl vstup do jara, nasbírali jsme nějaké body a dostali se nahoru. Kromě duelů s Příbramí a v Brně se naše hra oproti podzimu zlepšila. Jsme údernější, fotbalovější. Snad si to přeneseme do příští sezony. Myslím, že se na slabším podzimu podílela zranění obránců, hráči se tam točili. Ustálil ose to až po změně trenéra, od jara se vrátili dva kvalitní stopeři Vít Beneš a Luděk Pernica, kteří chytli formu. K tomu přibyli na krajích noví, běhaví kluci. Sedlo si to.

„SKONČIT PŘED LIBERCEM JE NAŠE VELKÁ MOTIVACE“

Teď v sobotu nás čeká derby v Liberci. Tady na severu je to brané jako zápas půlroku. Může se dít cokoli, ale naši fanoušci chtějí, abychom Slovan porazili. Chceme skončit na konci soutěže před Libercem, to je naše velká motivace. Věřím, že nám dodají kuráž poslední dva vydařené zápasy na Slavii a s Plzní. Slovan bude také hrát dopředu, očekávám atraktivní utkání. Věřím, že s dobrým koncem pro nás.“

VLASTIMIL HRUBÝ

Narozen: 21. února 1985. Výška: 185 cm. Váha: 82 kg. Stav: svobodný, přítelkyně Denisa, dcera Nikolka (1,5 roku). Fotbalový post: brankář. Hráčská kariéra: 1. FC Brno (2004), Tatran Brno-Kohoutovice (2004-2005), SC Xaverov (2005), 1. FC Brno „B“ (2006), Dosta Bystrc-Kníničky (2006-2007), 1. SC Znojmo (2007-2014), FK Baumit Jablonec (2014-?). Česká liga: 95 startů. Největší úspěchy: třetí místo v české lize (2015), účast v předkolech Evropské ligy (2015), postup do první ligy (2013), postup do druhé ligy (2010).