Vladimír Coufal: „Chci se posunout dál!“

Vladimír Coufal: „Chci se posunout dál!“

Zklamání z nepovedeného závěru HET ligy kapitán Liberce Vladimír Coufal doteď nevstřebal. Ještě osm kol před koncem sahal Slovan po druhé příčce, aby nakonec zůstal úplně bez pohárů. „Začali jsme nad fotbalem moc přemýšlet,“ říká reprezentační obránce, který na 99 procent Slovan opustí. Spekuluje se o přestupu do jednoho z týmů pražských „S“.

„PO REPREZENTANČNÍ PAUZE JSME ZHASLI“ 

„Bohužel sezóna pro nás v Liberci nedopadla podle představ. Poslední čtvrtinou ligy jsme znegovali celou soutěž. Po výhře na Slovácku jsme útočili na druhé místo, na Slavii jsme osm kol před koncem tehdy ztráceli jediný bod. Jenže pak už jsme udělali jen pět bodů a zůstali bez pohárů. Rozebírali jsme situaci i s majitelem panem Karlem. Hledali jsme objektivní příčinu, proč to nešlo, proč jsme po reprezentační pauze zhasli. Nevím, jestli jsme něco podcenili v tréninkovém procesu, ale prostě jsme se do toho nedostali. Podepsal se na nás zápas s Teplicemi, který soupeř otočil. 

„VRCHOLEM ZMARU BYLA JIHLAVA“ 

Je známé, že psychika dělá významné procento výkonu. Podle mě jsme po Teplicích začali nad fotbalem až moc přemýšlet. Přitom je to jednoduchá hra. Místo, abychom dál hráli svůj styl, který nás dostal nahoru, byli jsme mimo. Vrcholem zmaru byl pak domácí výbuch s Jihlavou. Průběh přesně vystihl naše tehdejší rozpoložení. Co jsme předvedli ve druhém poločase, byla absolutní tragédie. Nepoznával jsem nás, nepochopil jsem to vlastně doteď.  I kdyby proti nám stál soupeř ze třetí ligy, dopadli jsme stejně. Výkon nebyl hodný Slovanu Liberec. Kritika byla zasloužená, stejně tak sankce od vedení klubu. 

„KONEC TRENÉRA NEBYL ŠŤASTNĚ NAČASOVANÝ“ 

Po prohře s Jihlavou se na veřejnost dostala informace, že trenér Holoubek i s celým realizačním týmem bude po sezóně odvolaný. Byla to zvláštní situace pro všechny, protože do konce ligy zbývaly ještě nějaké zápasy. Nebylo to šťastně načasované. Za sebe říkám, že mě to neovlivnilo, makal jsem na doraz jako obvykle. Do hlav ostatních hráčů nevidím, klidně si ale někteří mohli říct: stejně v létě přijde jiný trenér, tak proč bych teď pana Holoubka poslouchal? Bojovat za něj, když tady už za měsíc nebude? V podobných situacích to holt odnášejí trenéři, i když oni na hřišti nejsou. 

„CHCI HRÁT O TITULY“ 

V posledních týdnech se v médiích často spekulovalo, jestli ve Slovanu zůstanu, nebo z Liberce odejdu. Ptali se mě známí, kamarádi, spoluhráči. V tuto chvíli musím říct, že v Liberci na 99 procent nezůstanu. Je to před finálním podpisem smlouvy. O který klub se jedná, ale zatím prozradit nemůžu. Majitel Slovanu i všichni kolem to už vědí. Jsem rád, že jsem mohl v Liberci odehrát šest sezón, zažil jsem neskutečné zápasy, bylo to fajn. Chci se ale ještě posunout ve fotbale dál, hrát o tituly, v evropských pohárech. Proto jsem nabízenou šanci využil. 

„S NIGÉRIÍ CHCEME DEBAKL ODČINIT“ 

Sezónu jsme si prodloužili o reprezentační sraz. Začal špatně, v pátek jsme prohráli vysoko s Austrálií (0:4). Všechny nás to štve. Hra úplně špatná nebyla, chybělo nám ovšem finále. Když jsme viděli na videu těch šancí, nedohraných akcí... Austrálie měla pět šancí, dala čtyři góly, navíc po našich hrubkách. Ve středu s Nigérií chceme debakl odčinit. Není to v žádném případě rozhodující faktor, ale nějaké procento hrát může. My z české ligy jsme si sezónu jen prodloužili o deset dnů, ale někteří kluci ze zahraničí byli už čtrnáct dnů na dovolené. Není pro ně jednoduché přepnout v hlavě zpátky do zápasového módu.“