Van Buren pomůže Dynamu

Útočník Mick Van Buren odešel z pražské Slavie na půlroční hostování bez opce do Českých Budějovic. Důvodem je snaha o pravidelné herní vytížení.

Osmadvacetiletý Nizozemec opustil v lednu Eden a zamířil na půlroční hostování do Haagu, kde se sešel s bývalým slávistou Tomášem Necidem. Jenže v rodné zemi si stačil připsat pouze čtyři starty a celkem 92 odehraných minut, než v březnu téměř veškeré sportovní soutěže na světě přerušila pandemie koronaviru. V Nizozemsku se na rozdíl od jiných zemí liga už nerozběhla a byla předčasně ukončena. Hostování na jihu Čech proto přivítal. "Chci hrát pravidelně a získat nějaké sebevědomí. Doufejme, že až se vrátím, tak mi to umožní být v lepší pozici v týmu. Jsem si jistý, že stále mám Slavii co dát, jsem o tom přesvědčený, ale teď bych zde hledal herní vytížení obtížně, což mi hostování umožní," říká odchovanec rotterdamského Excelsioru, kterému se Dynamo zamlouvá:
"České Budějovice jsem si vybral, protože se herní styly obou týmů poměrně podobají. Slyšel jsem jenom pozitivní ohlasy o trenéru Horejšovi. Projevil velký zájem, abych u nich v klubu působil.“