Václav Jemelka: „Náš fotbal se Sigmou baví!“

Václav Jemelka: „Náš fotbal se Sigmou baví!“

Neprodloužil úspěšné hostování v belgickém Leuvenu a vrátil se do Olomouce. Stoper VÁCLAV JEMELKA se stal okamžitě klíčovou oporu Sigmy, která pod koučem Jílkem předvádí ofenzívní fotbal a sbírá body. Jemelka vůbec prožívá radostné období, zúčastnil se posledního reprezentačního srazu.

„V BOLESLAVI JSME MĚLI SMŮLU“

„Hodně mě mrzí, že jsme v neděli v Mladé Boleslavi uhráli jen bod. Vždyť pětadvacet minut před koncem zápasu jsme vedli o dva góly, měli jsme utkání skvěle rozehrané. Bohužel se nám ale zranil autor třetí branky David Vaněček, musel odstoupit. Nešlo to ani se sebezapřením. Měli jsme v té době už všechna střídání vypotřebovaná, takže jsme museli jít do deseti. Bavili jsme se o tom s kluky po zápase v kabině, málokdo z nás podobnou situaci v kariéře zažil. Jsem přesvědčený, že kdyby se David nezranil, zápas bychom zvládli do tří bodů. Měli jsme smůlu.

 

„VSTUP DO SEZONY MÁME DOBRÝ“

Když vezmu celkově prvních sedm kol, jsme spokojení, kde se v tabulce nacházíme. Vstup do sezony máme dobrý. Samozřejmě je spousta věcí, na kterých bychom měli zapracovat a zlepšit se v nich. Náš fotbal ale baví, v našich utkáních padá hodně branek. V poslední době nebyla Sigma na něco takového zvyklá, hrála o dolní příčky, herní projev nebyl ideální. Bylo by fajn, kdybychom se pohybovali v první skupině v nadstavbové části, ale takový cíl nemáme. Spíš se soustředíme zápas od zápasu, chceme zlepšovat věci, ve kterých chybujeme. Abychom se dál rozvíjeli, bavili fanoušky a sbírali body.

 

„JE SUPER, ŽE MI DAL KOUČ ŠILHAVÝ ŠANCI“

Jsem strašně moc rád, že jsem se objevil v nominaci pro poslední reprezentační sraz. Dostal jsem se do výběru trenéra Šilhavého potřetí. Je vždycky skvělé, když se trenér ozve a chce, abych přijel. I když nyní byla moje nominace asi v souvislosti s mnoha absencemi. Je ale super, že jsem dostal šanci, že jsem si mohl zahrát přípravný zápas s Ukrajinou. Každá taková zkušenost je dobrá. Co se týká světové kvalifikace, stěžejní utkání bylo to s Běloruskem, které jsme výsledkově zvládli. Výkon nebyl úplně špatný, ale byla chyba, že jsme nedali víc gólů. Mohli jsme duel dohrát v daleko větším klidu. Nicméně střelecká nemohoucnost nás provázela celý sraz.

 

„LUKAKU JE BOREC“

I následně v Belgii jsme mohli vstřelit dva góly. Byl to velice těžký zápas, nepovedl se nám výsledkově ani herně. Chtěli jsme si to rozdat s Belgií o první místo ve skupině, ale jasně jsme prohráli. Musíme však respektovat sílu současného belgického mužstva. Když jsem zápas v Bruselu sledoval, pomyslel jsem si, jak by asi dopadla moje konfrontace s útočníkem Romelem Lukakuem. Je to borec, momentálně patří mezi nejlepší hroťáky na světě. Celkově byla porážka přijatá u lidí i českých médií hodně kriticky. Říkalo se a psalo, že z naší strany šlo až o ostudu. Což si nemyslím, Belgie má přece obrovskou sílu.

 

„LOUVEN MI DAL HODNĚ“

I my jsme měli v Bruselu šance. Jen škoda, že jsme je neproměnili, mohli jsme uhrát daleko lepší výsledek. S belgickým fotbalem mám čerstvé zkušenosti, v uplynulé sezoně jsem byl na hostování v prvoligovém Leuvenu. Když se za tímto angažmá ohlédnu, určitě splnilo moje očekávání. Dalo mi hodně. Nakonec jsem se stal základním kamenem sestavy, vypadl jsem z ní jen v posledním zápase. Trenér mi věřil, měl jsem jeho podporu. Doufám, že jsem mu ji splatil. Z různých důvodů se angažmá v Leuvenu neprodloužilo, vrátil jsem se do Sigmy. Sezonu máme skvěle rozjetou, jen tak dál.“

VÁCLAV JEMELKA

Narozen: 23. června 1995. Výška: 186 cm. Váha: 75 kg. Stav: ženatý, manželka Andrea. Fotbalový post: obránce. Hráčská kariéra: SK Uničov (2002-2011), Sigma Olomouc (2011-2020), Leuven (Belgie, 2020-2021), Sigma Olomouc (2021-?). Česká liga: 91 zápasů / 7 gólů. Reprezentace: 3 zápasy / žádný gól. Největší úspěchy: nominace do české reprezentace (2018), postup do první ligy (2017), účastník předkola Evropské ligy (2019).