V září doma s Ukrajinou

Česká reprezentace se 8. září utká doma v přípravném utkání s Ukrajinou. O soupeřích pro zbylé tři volné letošní termíny se jedná. Dva přípravné zápasy sehraje národní tým v červnu před evropským šampionátem, poslední pak v listopadu před koncem kvalifikace o postup na mistrovství světa 2022.

Svěřenci trenéra Šilhavého se před soubojem s Ukrajinou v září nejprve představí v kvalifikaci o světový šampionát doma s Běloruskem a následně v Belgii. "Mohli jsme jednat jen s těmi týmy, které v tomto termínu nehrají kvalifikaci mistrovství světa. Nabízely se Gruzie, Bulharsko a právě Ukrajina, která splňuje naše představy o tomto přípravném zápase. Je to kvalitní tým, pohybující se na hraně top 20 světového žebříčku. Navíc jsme chtěli hrát doma," říká manažer národního týmu Libor Sionko.

Reprezentace dosud hrála s Ukrajinou čtyřikrát. Ve dvou přípravných zápasech si připsala výhru a remízu, v premiérovém ročníku Ligy národů jí ale dvakrát podlehla. Letošní rok načne národní tým v březnu kvalifikací o postup na mistrovství světa. Právě v tomto měsíci reprezentace oznámí dva soupeře pro červnové přípravné zápasy. První z nich odehraje venku, druhý pravděpodobně doma.