V Praze se koná finálový turnaj Central Europe Cupu

V Praze se koná finálový turnaj Central Europe Cupu

O víkendu 24.-26. června se v pražském beach klubu Na Korábě uskuteční závěrečná akce Central Europe Cupu v plážové kopané. Turnaje, který se bude řídit všemi pravidly Evropské ligy, se zúčastní Česká republika, Slovensko, Dánsko a Rakousko. Už ve čtvrtek dopoledne dorazil do Prahy poprvé v historii zástupce světové organizace Beach Soccer World Wide, kterým je Ricardo Garcia. „Do Prahy jsem se už dlouho chtěl podívat. Hodně jsem o ní slyšel a chystal jsem se k návštěvě. Teď mě k vám nakonec přivedl plážový fotbal,“ vzkázal na dálku Garcia, který bude dohlížet na dodržování všech pravidel organizace BSWW.

„Některé požadavky nebyly možné z důvodu dispozic areálu splnit, jiné jsme museli přizpůsobit našim podmínkám. Největším překvapením bylo pro zástupce BSWW zjištění, že nemáme vlastní plážový stadion,“ doplňuje své postřehy hlavní koordinátorka akce Kateřina Šlehoferová.

Na každý celek čeká každý den jedno utkání. „Tři utkání ve třech dnech se soupeři na naší úrovni velmi vítáme. Pro nás se jedná o ostrou generálku před odletem na kvalifikaci Evropské ligy do Španělska. Chceme všechna utkání vyhrát a odlétat v dobré psychické pohodě,“ říká trenér české reprezentace Martin Chalupa.

Kromě zápasů Central Europe Cupu bude k vidění v areálu Na Korábě i mistrovství republiky mládeže.

Vstup je zdarma.

Rozpis Central Europe Cupu:

Pátek 24.6.

17:45 Rakousko – Slovensko

19:00 Dánsko – Česká republika

Sobota 25.6.

13:45 Rakousko Dánsko

15:00 Česká republika – Slovensko

Neděle 26.6.

10:45 Slovensko – Dánsko

12:00 Česká republika – Rakousko