V březnu na turnaj do Číny

Česká reprezentace vyrazí i v novém kalendářním roce do exotické destinace a ještě podstatně vzdálenější než je Katar, kde hraje v těchto dnech. V úvodním oficiálním termínu FIFA se totiž zúčastní turnaje v čínském Nan-ningu. Na China Cupu, který se bude hrát od 22. do 26. března, budou startovat také domácí tým, Wales a Uruguay. Pro čínskou reprezentaci vedenou slavným italským koučem Marcellem Lippim bude turnaj součástí přípravy na mistrovství Asie, které budou hostit začátkem roku 2019 Spojené arabské emiráty. Uruguay si startem na turnaji zpestří přípravu na mistrovství světa v Rusku, kam se ostatní účastníci turnaje neprobojovali.

S čínskou reprezentací se čeští fotbalisté dosud neutkali. S Uruguayí hráli v éře samostatné republiky dvakrát v roce 1997 na Kontinentálním poháru FIFA v Rijádu, kde jí podlehli ve skupině a pak ji zdolali v souboji o třetí místo. S Walesem se střetli naposledy před deseti lety (0:0), ve třech dosavadních duelech s ním neprohráli.

"Zatím není jisté, kdy se bude turnaj losovat. Určitě je lákadlem Uruguay, kterou bychom si normálně museli přivést jako soupeře pro přípravu, což by bylo finančně nákladné. Uvidíme, koho nám los přisoudí," říká generální sekretář FAČR Rudolf Řepka a dodává: "V minulosti jsme sledovali i jiné turnaje v Číně a vždy velmi dobře obsazené a zdálo se nám téměř nemožné se jich zúčastnit. Ale nyní se to podařilo. Svou měrou k tomu přispěl i čínský partner českého národního týmu CEFC."

China Cup se uskuteční podruhé. První ročník letos v lednu vyhráli fotbalisté Chile, kteří porazili ve finále Island 1:0. V utkání o třetí místo vyhrála Čína nad Chorvatskem na penalty.