Ukrajinci v plné síle

Většinu čtyřiadvacetičlenné ukrajinské nominace na úvodní utkání zápas skupiny Ligy mistrů 6. září v Uherském Hradišti proti Česku tvoří hráči z domácí soutěže. Sedm fotbalistů dodaly Šachtar Doněck a Dynamo Kyjev, s nímž vypadla pražská Slavia ve 3. předkole Ligy mistrů, a po jednom pak Luhansk a Olexandrija. Hlavními hvězdami jsou ale dva záložníci ze zahraničí - Evgen Konopljanka z německého Schalke a Andrij Jarmolenko z anglického West Hamu. Trenér Andrej Ševčenko povolal také dva úplné nováčky obránce Olega Dančenka z Šachtaru Doněck a Andrije Curikova z Olexandrije. Žádný start za reprezentační „áčko“nemá na kontě ani útočník Roman Jaremčuk, který dostal přednost před zkušeným Jevgenijem Selezňovem.

Nominace:

Brankáři: Andrij Pjatov (Šachtar Doněck), Denis Bojko (Dynamo Kyjev), Andrij Lunin (Leganés/Španělsko).

Obránci: Jaroslav Rakickij, Serhij Kryvcov, Oleg Dančenko, Mykola Matvijenko (všichni ŠachtarDoněck), Mykyta Burda (Dynamo Kyjev), Olexandr Karavajev (Luhansk), Evgen Chačeridi (PAOK Soluň/Řecko), Evgen Makarenko (Anderlecht Brusel/Belgie), Andrij Curikov (Olexandrija).

Záložníci: Evgen Konopljanka (Schalke/Něm.), Andrij Jarmolenko (West Ham/Anglie), Taras Stěpaněnko, Marlos (oba Šachtar Doněck), Serhij Sydorčuk, Viktor Cygankov, Vitalij Bujalskij, Volodymyr Šepelev (všichni Dynamo Kyjev), Olexandr Zinčenko (Manchester City/Anglie), Ruslan Malinovskij (Genk/Belgie).

Útočníci: Roman Jaremčuk (Gent/Belgie), Arťom Besedin (Dynamo Kyjev).