Trpišovský zůstává v Liberci

Trenérské námluvy pražské Sparty, která hledá náhradu po nedávno odvolaném Zdeňku Ščasném, skončily s libereckým koučem Jindřichem Trpišovským zatím nezdarem, takže na podzim dál povede fotbalisty Slovanu. "Zůstávám v Liberci. Domluvili jsme se tak s naším vedením. Dohodli jsme se, že není dobré odejít takhle v rozjeté sezoně," potvrzuje čtyřicetiletý trenér, který na podzim bojuje se Severočechy v domácí nejvyšší soutěži, MOL Cupu i ve skupině Evropské ligy.

Zároveň dodává: "Rozhodně necítím zklamání. Nikdy jsem neřekl, že ze Slovanu chci odejít. Pouze jsem přiznal, že nabídka Sparty je lákavá. Na schůzce s vrcholným managementem jsme se shodli, že můj případný odchod by nebyl v souladu se zájmy Slovanu. V tuto chvíli se opět plně soustředím jen na svůj tým a nejbližší soupeře.“

Sparta proto prodloužila angažmá mladému asistentovi Davidu Holoubkovi, který vedl letenský tým v utkání Evropské ligy s Interem Milán (3:1) a v ligovém zápase v Brně (3:3). Šestatřicetiletý dočasný kouč však vzhledem k tomu, že nemá požadovanou profesionální licenci, nemůže být oficiálně jmenován hlavním trenérem. "V současné chvíli zůstává realizační tým beze změn a bude připravovat tým na nadcházející zápasy. Chceme do Sparty přivést trenéra, který bude pro klub dlouhodobějším řešením. Proto nebudeme jednat pod tlakem, ale hodláme si tento krok připravit," potvrzuje aktuální letenskou strategii generální ředitel Sparty Adam Kotalík.