Trpišovský do Sparty v zimě neodejde

Trenér Jindřich Trpišovský i v jarní části sezony povede fotbalisty Liberce, přestože znovu jednal s pražskou Spartou o svém přesunu na Letnou v zimní přestávce. Sparta chtěla získat Trpišovského už na přelomu září a října na místo odvolaného Zdeňka Ščasného, ale tehdy se trenér s majitelem Liberce Ludvíkem Karlem domluvil, že během rozehrané sezony neodejde. Názor Trpišovský nezměnil ani nyní. Důvodem bylo i to, že Slovan je v ligové tabulce až třináctý s náskokem pouhých dvou bodů na předposlední Jihlavu. Ve čtvrtek Severočeši uzavřou podzim zápasem na hřišti PAOK Soluň ve skupině Evropské ligy.

"V kontaktu se Spartou jsem byl, ale v současné chvíli jsme v takové rozporuplné situaci. V Evropské lize bojujeme do poslední chvíle o postup, ale v lize na tom vůbec nejsme dobře. To musíme do jara napravit. Cítím velkou zodpovědnost nejen za úspěch, ale také za neúspěch. A to mě určitým způsobem zavazuje. Udělám vše pro to, aby byl Slovan co nejdříve co nejvýš v tabulce," říká čtyřicetiletý kouč a dodává: "Byla to směs různých důvodů, ale přiznám se, že nepovedený podzim v lize byl určitě ten největší, asi z 80 procent. Zisk 15 bodů a jen 11 vstřelených gólů, to je tristní a všichni za to cítíme zodpovědnost. Já pochopitelně jednu z největších."

Trpišovský přišel do Liberce loni v létě ze Žižkova, s týmem dvakrát postoupil do skupiny Evropské ligy a v nejvyšší soutěži s ním skončil třetí. Letenský tým po Ščasném vedl bývalý kouč devatenáctky David Holoubek, který však potřebnou trenérskou licenci dodělá až v květnu. V závěru podzimu jako hlavní kouč Sparty oficiálně vystupuje asistent Zdeněk Svoboda.