Trenérská rošáda ve Slovácku

Fotbalisty Slovácka povede jako hlavní trenér dosavadní asistent Michal Kordula, který loni dokončil studium profesionální licence. Nahradí Stanislava Levého, kterého vedení prvoligového klubu z Uherského Hradiště přesunulo do funkce sportovního ředitele. "Myslím, že si oba sedli jak lidsky, tak i profesně. Jejich vzájemná nově nastavená spolupráce bude pro klub krokem dopředu," říká jeho ředitel Petr Pojezný.

Devětatřicetiletý Kordula už vedl Slovácko ve třech zápasech minulé sezony. Loni v září dokoučoval za Levého duel s Jihlavou poté, co trenér musel po prvním poločase do nemocnice. V únoru a březnu pak za potrestaného hlavního kouče zaskočil v utkáních s Bohemians 1905 a Brnem. Nyní byl poprvé jmenován hlavním trenérem. Pomáhat mu bude dosavadní asistent Jiří Dekař.

Levý vedl Slovácko při svém druhém angažmá od května 2016, kdy byl jmenován nástupcem Svatopluka Habance. V minulém ročníku dovedl tým ke 12. příčce, v této sezoně je mužstvo po šesti kolech jedenácté. Během 36 ligových utkání pod jeho vedením vyhrálo Slovácko sedm duelů, sedmnáctkrát remizovalo a dvanáctkrát prohrálo. Devětapadesátiletý kouč ve Slovácku působil už v sezoně 2005/2006 a dovedl mužstvo k sedmému místu. V české lize trénoval také Žižkov, Plzeň a Zlín. Jde o druhou trenérskou změnu v této sezoně nejvyšší soutěže. Jako první měnilo kouče Brno, kde Svatopluka Habance dočasně nahradili jeho asistenti Richard Dostálek s Lukášem Přerostem, vedení aktuálně poslední Zbrojovky však stále hledá nového muže.