Tomáš Wágner: Každý hattrick je svým způsobem vzácný

Tomáš Wágner: Každý hattrick je svým způsobem vzácný

Sezonu rozjel ve velkém stylu. V úvodním kole se blýskl hattrickem do sítě nováčka z Karviné (výhra 5:3), po čtyřech kolech má na kontě čtyři góly. Tedy stejný počet, jaký stihl za celý minulý ročník. Útočník Jablonce Tomáš Wágner jako by chytil druhý dech. V neděli na Spartě se sice neprosadil, musel spolknout porážku 0:3, ale příznivý dojem z výborného startu do nové sezony mu pokazit nemohla. Robustní hrot věří, že Jablonci letos brankami pomůže zpátky do pohárové Evropy.

„ZÁPAS NA SPARTĚ ZLOMIL PRVNÍ INKASOVANÝ GÓL, DOMÁCÍ NAKOPL“

„O víkendu jsme prohráli na Letné, což nás samozřejmě mrzí, ale na druhou stranu tam padne jistě víc klubů. První půle byla dobrá, měli jsme dost sil, Spartu jsme prakticky do ničeho nepustili. Po přestávce zápas zlomil úvodní inkasovaný gól. Od nás to pak bylo už bezradné, naopak Spartě branka pomohla a nakopla ji k lehkosti, s níž utkání dohrála.

„CHYBĚLA NÁM SPOUSTA HRÁČŮ, NĚJAKOU ROLI TO JISTĚ HRÁLO“

Z různých důvodů nám chyběla spousta hráčů, jistě to nějakou roli hrálo. Ale rozhodně si nemyslím, že bychom měli slabou základní sestavu. Na lavičce ovšem zůstali kluci, kteří s ligou nemají zkušenosti. V průběhu zápasu naskočil Michal Štěpánek, který si připsal vůbec první ligový start, a Honza Díl, který má starty dva. Střídání bylo vynucené, některé kluky trápily křeče. Tím se nechci střídajících mladíků dotknout, jenže museli na hřiště v těžké chvíli na Spartě, kdy jsme byli pod tlakem. A to není vůbec nic snadného.

„MINULÝ ROK MI TAKÉ ZAČÁTEK VYŠEL. JDE O TO, ABYCH V TOM VYDRŽEL“

Po čtyřech kolech mám na kontě čtyři góly, ale jestli prožívám nejlepší start do sezony, nad tím nepřemýšlím. Spoustu začátků jsem měl už dobrých. Minulý rok se mi také zkraje ročníku dařilo a také jsem se cítil dobře. Je to pouze o tom, abych v nastaveném kurzu vydržel. Zatím je to dobré.

„POKUD ZVLÁDNEME BOHEMKU, MŮŽEME VSTUP DO LIGY HODNOTIT DOBŘE“

Podobné je to v případě klubu. Pokud jako tým zvládneme příští zápas na Bohemce, tak vstup do ligy můžeme hodnotit pozitivně. A od toho se všechno odvíjí. Snažím se odevzdat maximum pro mužstvo, pomoct, kde je potřeba. Někdy to nevyjde gólově, jako teď na Spartě, ale zase se o to víc snažím být platný v defenzivě. Věřím, že v dalších utkáních nějakou branku přidám.

„CHCI NASTŘÍLET CO NEJVÍC GÓLŮ, ABYCH POMOHL JABLONCI“

Novináři mi připomínají, že už teď jsem vstřelil tolik gólů, jako za celou uplynulou sezonu. Je fakt, že sezona je i po této stránce dobře rozjetá. Mým dosavadním maximem v jednom ročníku je deset branek, samozřejmě bych chtěl dosáhnout na co nejvyšší počet, aby díky tomu byl Jablonec dál.

„PENALTA SE SLOVÁCKEM MĚ MRZÍ. AGÜERO ALE NEDAL DVĚ V ZÁPASE“

Gólů jsem mohl mít víc, kdybych proměnil penaltu se Slováckem. Především by měl Jablonec o dva body víc. Nevím, kolikátá to byla v lize moje penalta, ale podle mě byla první neproměněná. Bohužel to bylo za nerozhodného stavu, rozhodně mě to stále mrzí. Svět se z toho ovšem nezhroutí. Asi nejsem jediný na světě, kdo pokutový kop zahodil. Pár dní nato nedal třeba Agüero dva v jednom utkání Ligy mistrů. Takový je prostě fotbal. Klidně bych šel příště na penaltu znovu.

„S KARVINOU TO BYL MŮJ DRUHÝ HATTRICK. PRVNÍ JSEM VĚNOVAL BABIČCE“

V prvním kole proti Karviné jsem vstřelil svůj druhý ligový hattrick v kariéře. První jsem zaznamenal ještě v dresu Mladé Boleslavi. Ten jsem věnoval babičce, která mě prakticky přivedla k fotbalu. Každý hattrick je svým způsobem vzácný a je třeba si takového zápasu a výkonu vážit. Pocit z podobného utkání je vždycky výjimečný. Nerad bych se připomínal, ale zatím po mě nikdo ze spoluhráčů za tři góly Karviné nic nechtěl.(směje se) Asi jsme se vzájemně odměnili tím, že jsme utkání dokázali otočit.

„KDYŽ NEHRAJEME POHÁRY, MĚLI BYCHOM TOHO CO NEJVÍC VYUŽÍT V LIZE“

Oproti minulému roku se neúčastníme pohárových předkol. Každý chce samozřejmě vyhrávat ve všech zápasech a soutěžích, nicméně jistou pozitivní roli směrem ke vstupu do ligy to hrát pro nás může. Není to poprvé a asi ani naposled, co se špičkové kluby, které hrají pohárové kvalifikace, na začátku trochu trápí. A je to logické. Když už bohužel v těch pohárech letos nejsme, tak bychom toho chtěli co nejvíce využít.

„PROJEKT GALACTICOS BYL NAFOUKNUTÝ. SOUČASNÁ PODOBA NÁM VYHOVUJE“

Po čase se o nás už nemluví jako o Galacticos. Určitě je cítit menší tlak. Nejsme tolik na očích, což nám asi vyhovuje. Navíc máme čtyři týmy v předkolech evropských pohárů, o které je samozřejmě zájem větší. Projekt Galacticos byl takový nafouknutý, současná podoba nám určitě bude více vyhovovat. Chceme bavit lidi dobrým fotbalem, abychom z toho měli radost my, všichni v klubu a samozřejmě i fanoušci. Naším cílem je udělat co nejvíce bodů. Po třicátém kole se koukneme na tabulku a uvidíme, na co to bude stačit.“

TOMÁŠ WÁGNER

Narozen: 6. března 1990. Výška: 188 cm. Váha: 85 kg. Fotbalový post: útočník. Stav: svobodný. Hráčská kariéra: 1. FK Příbram (1998-2012), Viktoria Plzeň (2012), 1. FK Příbram (2012-2013), Viktoria Plzeň (2013-2014), Mladá Boleslav (2014-2015), Jablonec (2015-?). Bilance v české lize: 174 zápasů / 47 gólů. Největší úspěchy: vítězný gól v duelu základní skupiny Ligy mistrů s CSKA Moskva (2013), člen reprezentace U 21.