Tomáš Přikryl: „Potřebuju nový impuls!“

Tomáš Přikryl: „Potřebuju nový impuls!“

V Mladé Boleslavi, v nadsázce, vyvěšují prapory. Už jenom samotná výhra na domácím trávníku je pro Středočechy výjimečná. Natož, když Opavě nastříleli šest gólů. Útočník TOMÁŠ PŘIKRYL věří, že tým prokletí vlastního stadionu nyní zlomil. Zda ale bude u příštího domácího utkání ale není jisté, ve hře je totiž jeho odchod, kterému se nebrání.

„PORAZIT NOVÁČKA BYLA POVINNOST“

„V naší kabině je po sobotním vysoké výhře nad Opavou o něco veseleji. Porazit doma nováčka ale byla, v uvozovkách, povinnost. V opačném případě by to s námi nebylo dobré. Vývoj zápasu měl tři etapy. Vstoupili jsme do něj výborně, vedli brzy o dva góly. Jenže potom přišla naše klasika: dostaneme gól a začneme se strachovat. Ustáli jsme šance Opavy, což bylo klíčové. Jak jsme odskočili znovu o dvě branky, bylo rozhodnuto. Vyhráli jsme, ale na výpadky si musíme dávat pozor. Už ve Zlíně jsme vedli dva nula, nakonec jsme zápas zbabrali.

„ŠEST JEDNA VYPADÁ HEZKY“

Opava po přestávce rezignovala. Dokážu se vcítit do její situace. Když prohráváte jedna tři, dejme tomu, člověk ještě cítí naději na zvrat. Ale čtyři, pět jedna, takové skóre už je složité otáčet. Hlava dělá strašně moc. Šest jedna vypadá hezky. Celkově jsme sezónu nezačali dobře. Ovlivnilo nás zpackané první kolo ve Zlíně. Hráli jsme skvěle, ale jen do pětašedesáté minuty. Dostat za dvacet minut tři góly, ten poslední v nastavení, není vůbec příjemné. Na týmu to zanechalo psychické stopy. Doma jsme pak prohráli vysoko s Olomoucí a už jsme se vezli. Věřím, že teď se to zklidní.

„DOMÁCÍ BILANCE JE BÍDNÁ“

Doma se nám nedaří. Výhra nad Opavou byla teprve druhá za posledních jedenáct zápasů. Lámeme si s tím hlavu, hledáme důvod. Bilance je bídná. Vždyť od domácích zápasů se týmy většinou odrážejí. Nám se naopak hraje lépe venku, aspoň statisticky. Nevím, čím to je. Jak se série natahuje, člověk nad tím přemýšlí víc a víc. Domácí ztráty jsou nepříjemné, ubíjející. Je pravda, že prostředí v Boleslavi není bouřlivé, diváků na nás moc nechodí. Jde o dlouhodobější trend.

„JARO NÁS STÁLO SPOUSTU NERVŮ“

Každopádně nechceme opakovat minulou sezónu, kdy jsme spadli do boje o záchranu. Jaro bylo nesmírně těžké, stálo nás spoustu nervů. Boleslav si tímto dlouho neprošla, byla zvyklá hrát o poháry. I většina kluků, kteří přišli, byla ve svých bývalých klubech zvyklá na boj o pohárové příčky. Byla to pro nás velká zkouška. Hrát o sestup je úplně o něčem jiném. Nevím, jestli má současný tým na poháry. Je mladý. Ale určitě se o ně chceme poprat. Uvidíme, sezóna je dlouhá. Minimálně ve středu tabulky bychom se chtěli pohybovat. A pak zabojovat v nadstavbové části o kvalifikaci Evropské ligy.

„ODCHOD? JE TO STÁLE OTEVŘENÉ“

Během letní přípravy se mluvilo o mém odchodu. Aktuálně je situace nadále otevřená. Přestupové okno se sice krátí, ale ještě přes týden bude trvat. Momentálně jsem v Boleslavi, uvidíme, co z toho nakonec bude. Ve hře je také zahraničí, ale nechci předbíhat, je to otevřené na více stran. Uvnitř cítím, že potřebuju nový impuls, změnu. Jsem v Boleslavi tři roky, ještě bych se chtěl někam posunout. Roli v mém rozhodnutí také hraje, že klub nyní sází na mladší hráče, i vytížení bych si představoval lepší. Důvěra od trenéra není taková, což je vidět na minutáži.“

TOMÁŠ PŘIKRYL

Narozen: 4. července 1992. Výška: 178 cm. Váha: 69 kg. Stav: ženatý, manželka Aneta, dcera Victorie (2,5). Fotbalový post: záložník, útočník. Hráčská kariéra: Velký Týnec (1998-2002), Sigma Olomouc (2002-2012), Sparta Praha (2012-2015), Dukla Praha (2015-2016), Mladá Boleslav (2016-?). Česká liga: 182 zápasů / 26 gólů. Největší úspěchy: vicemistr Evropy hráčů do 19 let (2011), vítěz české ligy (2014), vyřazovací část Evropské ligy (2013), vítěz Českého poháru (2014), vítěz Českého superpoháru (2014), člen reprezentačních výběrů do 16, 17, 18, 19 a 21 let.