Tomáš Poznar: „Zahraničí jsem ještě nezavrhnul!“

Tomáš Poznar: „Zahraničí jsem ještě nezavrhnul!“

V létě dostal od Plzně zelenou, aby si našel nové angažmá. Když Tomáši Poznarovi nevyšlo zahraničí, jeho domácí volba byla jasná - srdcová záležitost s názvem Fastav Zlín. Zkušený útočník je opět velkou oporou týmu, který v posledním ligovém kole zvítězil gólem v závěru nad Teplicemi.

„SNAD NĚCO PŘIVEZEME I Z VENKU“

„Potřebovali jsme tři body s Teplicemi jako sůl, po čtyřech kolech jsme měli jenom tři. Na začátku každé sezony je důležité pravidelně body připisovat, vytvořit si jakýsi polštář, aby byla v týmu psychická pohoda. Doma by se mělo vyhrávat, což jsme s Libercem, a nyní s Teplicemi, splnili. Snad něco přivezeme i z venku. Herně nevypadáme špatně ani na cizích hřištích, máme dobré pasáže. Občas to ale zahapruje, soupeři se dostávají do mnoha šancí. Jako naposledy na Slovácku, kde jsme prohráli. Věřím, že příště v Opavě sérii zlomíme a přivezeme vítězství.

 

„MŮJ GÓL MOHL KLIDNĚ PLATIT“

Zápas s Teplicemi jsme rozhodli v závěru. Upřímně ale říkám, že jsem i před vítězným gólem věřil, že jsme schopni ho dát. Musím ovšem uznat, že šance měly i Teplice, které také hrály otevřený fotbal. K nám se přiklonilo štěstí. Možná za můj neuznaný gól kvůli ofsajdu. Co jsem viděl v televizi zpomalený záznam, myslím, že branka mohla být klidně uznána. Ze záběru, který jsem zhlédl, byl ofsajd hraniční. Spousta lidí mi také psala, že gól byl regulérní. Těžko říct, videorozhodčí měli zřejmě další záběry, z nichž usoudili, že se jednalo o ofsajd. Ale co, vyhráli jsme, mrzet nás ten moment nemusí.

 

„OŤUKÁVAČKY Z CIZINY NĚJAKÉ BYLY“

Uplynulou sezonu jsem ve Zlíně hostoval, klub o mě dál hodně stál. Vedení jsem oznámil, že se pokusím získat angažmá v zahraničí. Čekal jsem i na vyjádření Plzně, neboť jsem byl jejím hráčem. Byl jsem obeznámen s tím, že Viktorka má v útoku přetlak, že bych šanci nedostal, a mám si hledat nový klub. Nějaké oťukávačky z ciziny byly. Sezona ale začala poměrně brzy, což mi jednání ztížilo. Destinace, které byly ve hře, například druhá turecká liga, pro mě nebyly tolik atraktivní. Člověk by si mohl vydělat solidní peníze, na druhou stranu by neměl jistotu, jestli je všechny dostane. Nakonec jsem se dohodl se Zlínem.

 

„O TRENÉROVI NEMÁM MLUVIT…“

Zahraničí jsem ale do budoucna nezavrhnul. Zdeno Grygera (generální manažer Zlína) mi říkal, že mě ještě někam prodá. Možná to myslel v nadsázce, ale pokud budu mít šanci jít ven, budu se ji snažit využít. Třeba mi k ní dopomůže spolupráce s novým trenérem. Pan Csaplár mi říká, že mám zákaz o něm mluvit, ale krátce se o něm zmíním. (směje se) Nezkazí žádnou legraci, je komunikativní. Má jiný způsob trénování, než většina koučů. Máme spolu dobrý vztah, hodně debatujeme o věcech týkajících se fotbalu. Jsem rád, že jsem ho poznal. Je to zajímavý člověk, v každé situaci pozitivní. Ve Zlíně je od loňského února šestým trenérem. Těší mě, že jsem tu zažil i Boba Páníka nebo Michala Bílka. Byli skvělí.

 

„DOMA SI TO MŮŽEME ROZDAT S KAŽDÝM“

V minulé sezoně jsme se v nadstavbě rvali o účast v předkolech Evropské ligy, vyřadila nás Mladá Boleslav. Je těžké předpovídat, na co naše mužstvo má v tomto ročníku. Sezona je strašně dlouhá, vyjma top šestky jsou týmy víceméně vyrovnané. I když, přivítali jsme v prvním kole doma se Slavií, zahráli jsme výborně, mohli jsme mistra klidně porazit. Doma si to můžeme rozdat s kýmkoli v naší lize. Je otázka, jestli začneme sbírat body i venku. Pokud ano, mohli bychom se pohybovat v horní části tabulky.“

 

TOMÁŠ POZNAR

Narozen: 28. září 1988. Výška: 194 cm. Váha: 81 kg. Stav: svobodný. Fotbalový post: útočník. Česká liga: 105 zápasů / 21 gólů. Hráčská kariéra: Fastav Zlín (1994-2008), FC Vítkovice (2008-2009), Fastav Zlín (2009-2013), Spartak Trnava (2013), Fastav Zlín (2013-2016), Viktoria Plzeň (2016-2017), Baník Ostrava (2017-2018), Fastav Zlín (2018-?). Největší úspěchy: základní skupina Evropské ligy (2016), postup do první ligy (2015). Zajímavost: v zápase 2. kola Českého poháru s Kroměříží na podzim 2014 zaskočil v penaltovém rozstřelu za vyloučeného brankáře Žukowského. Soupeři chytil tři pokutové kopy, sám pak proměnil rozhodující.