Tomáš Malinský: „Na Spartu bych si věřil!“

Tomáš Malinský: „Na Spartu bych si věřil!“

V nadsázce, nejraději by nastupoval jenom proti Spartě. Liberecký záložník TOMÁŠ MALINSKÝ dal v české lize dvanáct gólů, polovinu z nich právě klubu z Letné. Na podzim mu vstřelil dva, navíc zařídil penaltu, v prvním jarním kole dvěma trefami zařídil sparťanský pád. O víkendu sice vyšel naprázdno, solidním výkonem však Slovanu pomohl k výhře nad Bohemians 1905.

„NEZVLÁDNOUT BOHEMKU, DEGRADOVALI BYCHOM SPARTU“

„Po výhře na Spartě v minulém kole všichni fanoušci očekávali, že teď v sobotu smázneme Bohemku. Dobře jsme ale věděli, že zápas bude nesmírně těžký. A také, že pokud bychom ho nezvládli, degradovali bychom tři body z Letné. Přistoupili jsme k němu zodpovědně, byli jsme odměněni dalším vítězstvím. Pomohlo nám, že jsme se dostali do vedení. Pak jsme sice prochrápli deset minut a z ojedinělého útoku Bohemky jsme inkasovali. Ale potom jsme zase převzali otěže zápasu. Po třetím gólu bylo definitivně hotovo, zbytek utkání jsme si už pohlídali.

„JARO JSME NEMOHLI ZAČÍT LÍP“

Ze dvou zápasů máme šest bodů, líp jsme jaro začít nemohli. Teď jedeme do Teplic, kde se může stát všechno. Soupeř se nenachází k bůhvíjaké formě, pokusíme se severočeské derby vyhrát. Pak máme doma Opavu. Kdybychom si připsali dalších šest bodů, skočíme na pohárové příčky. Určitě chceme být ve skupině o titul, chceme bojovat o poháry. V zimě nám odešli dva góloví hráči - Musa a Potočný. Ale přesvědčili jsme se, že to jde i bez nich. Liberec je pověstný tím, že prakticky každý půlrok se jeho kádr mění. Díky fungující kabině se s tím tým dokáže vypořádat a udržet herní kvalitu.

„MÝM ÚKOLEM JE SPÍŠ GÓLY PŘIPRAVOVAT“

V této sezoně jsem dal už pět gólů, v jednom ligovém ročníku jsem se na takové číslo nikdy nedostal. Doufám, že jsem ještě neřekl poslední slovo. Hranici jsem si ale žádnou nestanovil. Myslím, že mým úkolem je spíš góly připravovat pro útočníky. Zásadní je, aby se nám dařilo jako týmu, aby byly výsledky a pohoda v kabině. Slovan je mým druhým klubem, předtím jsem hrál za Hradec. Brzy mi bude devětadvacet, fotbalem se můžu živit ještě tak šest let. Maximálně podepíšu dvě smlouvy. Rád bych, aby jedna byla lukrativnější. Pokud nehrajete v české lize za Spartu, Slavii nebo v Plzni, po konci kariéry si nemůžete vyskakovat.

„PŘED SPARTOU JSEM BYL NERVÓZNÍ“

Po zápase na Spartě, které jsem dal znovu dva góly, jsem v nadsázce prohlásil, že by mě teď měla koupit. Když nad tím s odstupem času přemýšlím, bylo by to vlastně super. Jasně, sparťanští fanoušci chvilku špatně koušou, co se událo a proběhlo. Ale dokázal bych si přestup představit, věřil bych si na to. Musím říct, že tři dny před nedávným utkáním na Letné se mě kamarádi ptali, jestli se těším. Nechtěl jsem si tlak připouštět, ale v den zápasu jsem byl docela nervózní.

„OSLAVU GÓLU NA LETNÉ JSEM SI UŽIL“

Říkal jsem si v duchu: doufám, že to na mě nepadne. Myslím, že jsem se v utkání nenechal vykolejit. Udržel jsem nervy, choval jsem se dobře. Nedebatoval jsem zbytečně s s rozhodčím, soustředil se jen na svůj výkon. Snil jsem, že když přijde nějaká šance, že ji proměním. Ve finále jsem se objevil ve dvou a dal jsem dva góly. Paráda. Po tom prvním jsem si strašně moc užil oslavu. Byl jsem obviňovaný z provokace, ale poté, co jsem během zápasu na sebe vyslechl za nadávky, chtěl jsem si gól užít. Okolí jsem v tu chvíli vůbec nevnímal.“

TOMÁŠ MALINSKÝ

Narozen: 25. srpna 1991. Výška: 170 cm. Váha: 68 kg. Stav: svobodný, přítelkyně Noemi. Fotbalový post: záložník. Hráčská kariéra: FC Skuteč (1997-2000), AFK Chrudim (2000-2011), Hradec Králové (2011-2017), Slovan Liberec (2017-?). Česká liga: 120 zápasů / 12 gólů. Největší úspěchy: postup do první ligy (2014, 2016).