Tomáš Kalas: „Chelsea se třeba ještě otevře!“

Tomáš Kalas: „Chelsea se třeba ještě otevře!“

Patří mezi fotbalové kočovníky. Sotva se někde usadí, už mění adresu. Je mu teprve 23 let, stihl však už hostování v Arnhemu, Middlesbrough, od léta TOMÁŠ KALAS obléká dres Fulhamu. Po delší pauze zaviněné zraněním se kmenový hráč Chelsea bleskově dostal do formy, v posledních dvou zápasech figuroval v základní sestavě, Fulham v nich získal 6 bodů při skóre 7:0. Reprezentační stoper se navíc blýskl gólem. Branku si připsal po čtyřech letech.

„Konečně jsem doléčil zranění, na návrat jsem se hrozně moc těšil. Navíc všichni kolem říkali, abych se už vrátil, což bylo hezké slyšet. Dvakrát jsme vyhráli, chytili jsme všichni lauf. Snad mi reprezentační pauza neublíží. Příště hrajeme proti Sheffieldu, kde působí spoluhráč z národního mužstva Dan Pudil. Bude to trošku speciálnější.

„DAL JSEM GÓL PO ČTYŘECH LETECH“

Prvotní léčbu jsem podstupoval v Chelsea, výstupní testy dopadly dobře. Ve Fulhamu posléze zjistili, že jsem fit na osmdesát procent, s návratem na trávníky jsem tedy ještě chvíli počkal. Nespěchal jsem. Pak už to šlo rychle. V pondělí jsem podstoupil prohlídku, byl jsem uznán zdravým. Ve středu jsem poprvé naplno trénoval, o víkendu jsem vyběhl proti Huddersfieldu. Dal jsem gól, po čtyřech letech. Je jasné, že jsem byl šťastný.

Kamarádi a příbuzní se mě často ptají na možný návrat do Chelsea. Dokud budu jejím hráčem, budu doufat, že za ní můžu hrát. Za pět let se to nestalo, nečekám, že se to jen tak změní. Ovšem pokud bych třeba odehrál ve Fulhamu celou sezónu, může se stát cokoliv. A Chelsea se ještě může otevřít.

„V TÉTO SEZONĚ HRAJU O NOVÝ KONTRAKT“

Kdekdo mi tvrdí, že častá hostování nejsou ideálním řešením. Mám kamaráda v Brendfordu, který tuto cestu zavrhnul. Hrál jen za jedenadvacítku a trénoval s áčkem. Byl to talent, který mohl působit ve skvělých klubech. Je stále v Brendfordu... Jsem rád, že jsem zvolil formu hostování, kde jsem byl v permanenci.

Tato sezona je pro mě hodně důležitá, potřebuji se ukázat. Hraju nejen o to, aby mi na kontě přibývaly zápasy, nýbrž také o prodloužení smlouvy v Chelsea nebo o kontrakt v jiném klubu. Třeba v první nebo druhé lize v Anglii.

„POSTUP S FULHAMEM BY BYL SKVĚLOU VIZITKOU“

Loni jsem postoupil do Premier League s Middlesbrough, byla by pro mě skvělá vizitka, pokud by se mi to povedlo i nyní s Fulhamem. Myslím, že tým na to má. Třeba i přes play off, bude totiž těžké dohnat Newcastle nebo Brighton. Hrajeme pohledný fotbal, hodně ofenzivní. Jen bychom měli dávat víc gólů. Nesmíme spoléhat na to, že je nedostáváme.

„KVALIFIKACI POŘÁD MŮŽEME ZVRÁTIT“

S reprezentací nás čeká důležitý kvalifikační zápas proti Norsku. Začátek skupiny není ideální, ale to neznamená, že nemůžeme zabojovat a zvrátit to. Dávám za příklad zápas Čechů s Nizozemskem na EURO 2004. Prohrávali jsme nula dva, vypadalo to s námi beznadějně. Nakonec jsme zvítězili tři dva.“