Tomáš Budínský: „Boleslav? Ulevilo se mi, že to dopadlo!“

Tomáš Budínský: „Boleslav? Ulevilo se mi, že to dopadlo!“

Na přestup do Mladé Boleslavi čekal dvě sezony, teď se záložník LUKÁŠ BUDÍNSKÝ konečně dočkal. Transfer z Karviné se před pár dny definitivně dotáhl. V novém působišti začal výtečně, ve svém prvním startu za Středočechy přispěl k výhře 2:1 v přípravném utkání s Teplicemi.

„ZA GÓL I PRVNÍ START RÁD ZAPLATÍM“

„Nemohl jsme si přát v Boleslavi lepší premiéru. Povedlo se mi vstřelit gól, navíc vítězný. Určitě mě to bude něco stát, kluci už mi hlásili. Navíc mi dali kapitánskou pásku, tím se můj příspěvek do týmové kasy ještě navýší. Ale za tohle rád zaplatím. Pocity z nového mužstva mám hodně pozitivní. Moc jsem se do Boleslavi těšil, přestupová jednání se táhla strašně dlouho. Vlastně dva roky, od předminulého léta. Kluby nemohly nelézt společnou řeč. Asi proto, že jsem byl v Karviné svázaný smlouvou. Proto jsem nemohl transfer nijak ovlivnit. Ulevilo se mi, že to nyní dopadlo.

 

„POTKÁM SE S LEPŠÍMI FOTBALISTY“

Přestup beru jako svůj největší krok v kariéře. Chtěl bych se posunout výš, potkám se s lepšími fotbalisty. Ať je to Mára Matějovský a další, rád bych od nich něco odkoukal a hrál s nimi o nejvyšší příčky. V lize jsem zatím zažil většinou jen boj o záchranu, v Bohemce i v Karviné. Věřím, že stres ze sestupu už mě nepotká, byť jsem si na něj už za ta léta zvykl. Na Karvinou mám ale hezké vzpomínky. Strávil jsem v ní pět let, našel jsem si tam přítelkyni. Chodí v Ostravě na vysokou školu. Musíme vyřešit, jestli půjde do Boleslavi za mnou, nebo bude dál studovat v Ostravě.

 

„S TRENÉREM WEBEREM SE DOBŘE ZNÁME“

S trenérem Weberem se potkáváme ve třetím klubu. Předtím mě vedl v Ďolíčku a v Karviné. Myslím, že se dobře známe. Spojení s ním je pro mě příjemné, fotbal, který preferuje, mi vyhovuje. Ví, co ode mě může očekávat, já zase, co po mně bude na hřišti chtít. Doufám, že jeho pokyny naplním. Kromě mě přišli ještě Tomáš Wágner a Dan Pudil, oba jsou obrovskými posilami. Už tak silné mužstvo bude určitě ještě silnější. Všichni si přejeme hrát hodně nahoře. Široký kádr je třeba, podzim bude náročný. Nejde to táhnout ve dvanácti lidech.

 

„MÁM ZA SEBOU ŽIVOTNÍ SEZONU“

Přestože v uplynulé sezoně přišly i horší zápasy, vzhledem k produktivitě ji musím hodnotit jako mojí životní, nejlepší v kariéře. Dařilo se mi v ní poměrně střelecky, dal jsem za Karvinou devět gólů, navíc na osm jsem přihrál. Myslím, že to není špatné číslo. Vůbec bych se nezlobil, pokud bych si ho udržel i v příštím ročníku. Hráli jsme sestupovou baráž proti Jihlavě, byla nesmírně psychiky náročná. Nakonec jsme pro Karvinou první ligu udrželi. Dovedl bych si však představit o něco delší volno, týden navíc by bodnul. Ale byli jsme s přítelkyní na dovolené, trošku jsem si odpočinul.

 

„MOC SE TĚŠÍM NA PŘEDKOLA EVROPSKÉ LIGY“

Boleslav jsem od zimy hodně sledoval, počítal jsem už s tím, že přestup vyjde. Na dálku jsem jí držel palce v rozhodujícím zápas s Baníkem o Evropskou ligu. Kdybychom s Karvinou nehráli baráž, přijel bych přímo do Ostravy. Zápas dopadl skvěle, čekají nás teď předkola Evropské ligy, moc se těším. Ve druhém si zahrajeme proti kazašskému Šymkentu nebo poletíme do Gruzie k zápasu s Torpedem Kutaisi. Oba kluby trošku znám, ale nedokážu říct, který z nich by byl pro nás hratelnější. Možná Gruzie kvůli cestování, je přece jen o něco blíž. Snad tam nebude velké horko. Každopádně si věříme, že půjdeme dál.“

 

LUKÁŠ BUDÍNSKÝ

Narozen: 27. března 1992. Výška: 179 cm. Váha: 76 kg. Stav: svobodný, přítelkyně Kateřina. Fotbalový post: záložník. Hráčská kariéra: SK Slavia Praha (1997-2003), FC Háje (2003-2004), Bohemians 1905 (2004-2014), MFK Karviná (2014-2019), FK Mladá Boleslav (2019-?). První liga: 124 zápasů / 25 gólů. Největší úspěchy: postup do první ligy (2013, 2016).