Těžký los „lvíčat“

Česká reprezentace do 21 let se v základní skupině mistrovství Evropy v příštím roce utká s domácím Slovinskem, Itálií a obhájci titulu ze Španělska. Rozhodl o tom los v sídle evropské fotbalové unie UEFA v Nyonu. Výběr trenéra Karla Krejčího bude hrát zápasy v Celje a Mariboru. Prvním soupeřem českých „lvíčat“, která byla při losu ve třetím výkonnostním koši, bude ve skupině B Itálie. Poté nastoupí proti favorizovanému Španělsku a skupinu uzavře zápasem se Slovinskem. Termíny utkání jsou 24., 27. a 31. března.

"Především si přeju, aby byli hráči zdraví a nestalo se nic mimořádného. Pokud budeme v optimálním složení, tak budeme konkurenceschopní i proti těmto silným soupeřům," říká jedenapadesátiletý kouč na adresu Španělů a Italů, kteří jsou nejúspěšnějšími celky v historii EURO této věkové kategorie, neboť ho oba pětkrát vyhrály.

"S Itálií jsme se ale potkali ve dvacítce a byly to poměrně vyrovnané zápasy. Uvidíme, co Slovinci, kteří jako pořadatel nehráli kvalifikaci. Ale hlavně doufám, že když s nimi končíme, tak v tom zápase ještě o něco půjde. Proti Itálii a Španělsku bychom chtěli urvat nějaké body a pak si proti Slovinsku zahrát o čtvrtfinále," přeje si.

EURO spolu se Slovinskem bude hostit Maďarsko. Kvůli koronaviru se bude hrát pozměněným systémem. Od 24. do 31. března se šestnáct účastníků utká ve čtyřech základních skupinách. Z nich vždy dva nejlepší celky projdou do osmičlenného play off, které se uskuteční od 31. května do 6. června.