Tandem se upsal na tři roky

Plzeň posílili obránce Filip Kaša a slovenský středopolař Miroslav Káčer. Viktoria je získala jako volné hráče ze Žiliny a podepsala s nimi smlouvy na tři roky. Oba hráči na konci března dostali výpověď v Žilině, která je kvůli koronavirové krizi v likvidaci. Existuje teoretická možnost, že by za Plzeň mohli nastoupit ještě v této sezoně, pokud se znovu rozehraje, je to však nepravděpodobné. Káčera i Kašu v minulosti vedl v Žilině současný plzeňský trenér Adrián Guľa a v sezoně 2016/2017 společně slavili mistrovský titul. "Zareagovali jsme na situaci, která nastala v Žilině. Jsem rád, že můžeme v našem kádru přivítat hned dva nesmírně kvalitní fotbalisty. Jak Miro Káčer, tak Filip Kaša patřili k oporám týmu a velmi dobře je ze společného působení zná i trenér Adrián Guľa. I to byl důležitý faktor během jednání. Věřím, že oba budou přínosem a posilami pro náš již tak velmi kvalitní kádr," říká generální manažer Viktorie Adolf Šádek.

Čtyřiadvacetiletý středopolař Káčer je odchovancem a bývalým kapitánem Žiliny, za niž odehrál 212 soutěžních utkání a zaznamenal 37 gólů a 22 asistencí. Dvojnásobný reprezentant se ve věku 16 let a 162 dnů stal historicky nejmladším střelcem slovenské nejvyšší soutěže. Šestadvacetiletý stoper Kaša přišel do Žiliny v roce 2016 z Ostravy a ve 108 zápasech za MŠK vstřelil 13 branek a další tři připravil. Někdejší reprezentant do 21 let v české lize za Baník absolvoval 47 duelů a dal jeden gól.

Také trenér Adrián Guľa věří, že oba hráči budou pro druhý celek přerušené ligové sezony přínosem. "Filip má velmi dobré fyzické a rychlostní parametry. V kombinaci s našimi výbornými hráči věříme, že by to směrem do budoucnosti mohl být hodně zajímavý přínos. Miro je velmi pracovitý, má velký akční rádius, je dostatečně rychlý. Na svůj věk je i mimořádně zkušený. Jejich charakter i mentalitu znám a pevně věřím, že do kabiny zapadnou," charakterizuje obě nové akvizice.