Také Beran a Malinský jdou do Edenu

Pražská Slavia oznámila příchod záložníků Tomáše Malinského a Michala Berana. Úřadující ligoví mistři tak během letní přestávky získali už čtyři posily z Liberce po útočníkovi Janu Kuchtovi a obránci Ondřeji Karafiátovi. Osmadvacetiletý Malinský v Edenu podepsal smlouvu do června 2023, devatenáctiletý talent Beran uzavřel ještě o rok delší kontrakt, ale na podzim by ještě mohl zůstat v Liberci na hostování. Finální formu přestupu dosud oba kluby dolaďují.

Křídelní hráč Malinský má za sebou individuálně nejvydařenější sezonu prvoligové kariéry. Ve 32 utkáních zaznamenal sedm gólů (z toho čtyři dal Spartě) a osm asistencí a byl nejproduktivnějším hráčem Slovanu, kterému pomohl k pátému místu v tabulce a k postupu do kvalifikace Evropské ligy. Bývalý fotbalista Hradce Králové má v nejvyšší soutěži celkem na kontě 132 zápasů, 14 branek a 14 asistencí. "Byl to můj sen si zahrát za tak velký klub. Doufám, že se tady po tom hřišti na tomhle stadionu proběhnu. Ze Slavie přišla nejkonkrétnější nabídka, prokonzultovali jsme to s manažerem a rozhodli jsme se, že není nad čím váhat," říká exliberecký rychlík.

Beran na sebe upozornil po koronavirové pauze v závěru uplynulé sezony. Šikovný ofenzivní záložník za Liberec nastoupil ve čtyřech z posledních pěti utkání v základní sestavě. V lize má na kontě 12 startů a jeden vstřelený gól. "Slavia je nejlepší tým v Česku, jsou tu nejlepší hráči a s nimi pochopitelně i velká konkurence. Věřím, že jsem připravený. Chtěl bych ukázat, že sem patřím, že to nebyl omyl,“ konstatuje talentovaný mladík, který se s Malinským na soustředění v Rakousku připojí k mistrovskému týmu.