Superpohár bude nakonec v Trnavě…

Vypadá to jako nekonečný příběh o dějišti Česko-slovenské superpoháru, o který se původně mělo hrát v Praze, později byla vybrána Dunajská Streda se svým moderním stadionem. Nakonec bude duel hostit Trnava, která 6. července přivítá pražskou Slavii. Zápas mezi vítězem českého a slovenského poháru byl sem z bezpečnostních důvodů přesunut z Dunajské Stredy.

"Jsme velmi rádi, že se nám podařilo dostat zápas do Trnavy. Bylo to nelehké jednání se všemi stranami. Nemalou roli sehrála i státní policie," říká generální manažer trnavského klubu Marián Černý. Také vloni provázely Česko-slovenský Superpohár obavy o bezpečnost, kvůli nimž byl nakonec zápas zrušen. V Bratislavě měl domácí Slovan 29. června přivítat Slavii. Policisté se obávali, že by nedokázali vzhledem ke konci školního roku a blízkému festivalu zajistit bezpečnost.

Tradice společných československých soutěží, které se v roce 1993 rozdělily po rozpadu federace, byla obnovena před dvěma lety. Tehdy v Uherském Hradišti v souboji vítězů českého a slovenského poháru zvítězil Zlín nad Slovanem Bratislava. Slavia v MOL Cupu po finálové výhře 2:0 nad ostravským Baníkem obhájila prvenství. Navíc získala ligový titul a po 77 letech vybojovala double. Trnava, která jako obhájce mistrovského titulu, v lize hrála ve skupině o udržení, porazila v závěrečném pohárovém souboji Žilinu na penalty 4:1 po remíze 3:3 v základní hrací době.