Suchý se rozloučí s Basilejí

Český reprezentant Marek Suchý končí po pěti a půl letech v Basileji, kde nosil kapitánskou pásku. Jednatřicetiletý obránce se rozhodl ve švýcarském celku neprodloužit smlouvu a bude pokračovat v kariéře jinde, zřejmě v jedné z pěti elitních lig. Do Basileje přestoupil v lednu 2014 ze Spartaku Moskva a od léta roku 2017 byl kapitánem. S klubem vybojoval čtyři mistrovské tituly a dvakrát vyhrál Švýcarský pohár, ten druhý tuto neděli. "Jsem klubu vděčný za více než pět nádherných let, které jsem zde mohl strávit. Vážím si také nabídky na prodloužení kontraktu, kterou mi Basilej předložila. I kvůli vynucené podzimní pauze jsem měl dostatek času přemýšlet, zvážit své další kroky s ohledem na sportovní kariéru i rodinu.

Rozhodnutí opustit Basilej se nerodilo lehce, ale jsem přesvědčen o tom, že přichází ve správný čas," říká čtyřicetinásobný reprezentační stoper, který za Basilej odehrál 223 zápasů a vstřelil 14 gólů. V této sezoně půl roku nehrál kvůli srpnové poraněné operaci achillovky, na trávníky se vrátil v únoru.

"Rád bych si vyzkoušel novou sportovní výzvu, zároveň sobě i rodině zajistil další kulturní a životní zkušenosti v nové zemi. Basilej pro mě nicméně zůstane druhým domovem," dodává zkušený bek, který poslední zápas v dresu Basileje odehraje v závěrečném ligovém kole v sobotu doma proti Xamaxu Neuchatel. Před výkopem se klub a fanoušci se svým kapitánem slavnostně rozloučí.  Suchý opouští Basilej rok po českém reprezentačním brankáři Tomáši Vaclíkovi, který loni v létě po čtyřech sezonách přestoupil do španělského klubu FC Sevilla. Do elitní ligy by mohl zamířit i on. "Jednáme o angažmá v jedné z pěti nejlepších soutěží světa, jasno by mělo v nejbližších týdnech," potvrzuje blížící se stěhování Viktor Kolář ze Sport Investu, který manažersky Marka Suchého dlouhodobě zastupuje.