Suchý se dohodl s Mladou Boleslaví

Fotbalisty Mladé Boleslavi posílil bývalý reprezentační kapitán Marek Suchý. Třiatřicetiletý obránce se upsal středočeskému klubu do 30. června 2023 jako volný hráč poté, co mu skončilo angažmá v německém Augsburgu. Do české ligy se vrací po necelých 12 letech. Po podzimu sezony 2009/2010 odešel ze Slavie Praha do Spartaku Moskva, poté působil v Basileji a od předloňského léta v bundesligovém Augsburgu.

V Mladé Boleslavi se znovu potká s trenérem Karlem Jarolímem, pod nímž získal dva ligové tituly ve Slavii a společně působili i v reprezentaci. Zkušený stoper v ní nastoupil v A-týmu ke 44 zápasům, v nichž jednou skóroval. Naposledy za český celek hrál předloni v zářív Černé Hoře. V domácí lize má na kontě 109 utkání a jeden gól.

Věří, že pomůže ambicióznímu klubu, který v minulé ligové sezoně skončil až na 11. příčce, k lepšímu umístění. "Jsem rád kvůli sobě i rodině, že se vracím do české ligy po dlouhých fotbalových letech v zahraničí a budu se snažit naplnit očekávání Mladé Boleslavi. Věřím, že spolupráce s trenérem Jarolímem bude fungovat. Pro příští ligový ročník budeme mít tým opravdu silný a už nyní je vidět, že se skládá dobrá parta," konstatuje zkušený stoper.