Suchý se dočkal gólu

Kapitán fotbalistů Basileje i české reprezentace Marek Suchý prvním gólem v sezoně pomohl k remíze 2:2 na hřišti vedoucího týmu švýcarské Super ligy Young Boys Bern. Dělba bodů však více vyhovuje lídrovi, který má i po 27. kole v čele výrazný náskok 16 bodů. Čerstvě třicetiletý stoper Suchý se prosadil v 47. minutě lehkou tečí přímého kopu a prvním gólem od loňského února poslal úřadujícího mistra do vedení 2:1.

O devět minut později ale překonal dalšího českého reprezentanta Tomáše Vaclíka v brance hostujícího týmu Christian Fassnacht a stanovil konečné skóre zápasu. Basilej mohla vítězstvím ještě zdramatizovat boj o titul a udržet si naději na devátý ligový triumf za sebou. Remíza spíše nahrála bernským Young Boys, kteří se o další krok přiblížili k zisku prvního titulu od roku 1986.