Stoch má trvalou adresu ve Slavii!

Ukrajinský reprezentant Eduard Sobol, který na začátku týdne úspěšně prošel zdravotní prohlídkou, podmiňující měl jeho ročním hostování, má již za sebou ligovou premiéru v dresu Slavie. Nastoupil totiž na levé straně slávistické obrany při páteční podvečerní předehrávce v Edenu s Jihlavou, ve které červenobílí zvítězili 2:0. Utkání pouze v hledišti přihlížela další nová letní akvizice ze zahraničí. Český šampion totiž dotáhl do zdárného konce i příchod slovenského křídelního záložníka a někdejšího reprezentanta Miroslava Stocha z tureckého Fenerbahçe, o kterého stál už v zimě.

V Istanbulu měl smlouvu do června příštího roku, ale už v minulé sezoně příliš nenastupoval, neboť tamní Super Lize zasáhl jen do devíti duelů. Do tureckého velkoklubu přestoupil v roce 2010, od té doby absolvoval tři hostování v řeckém PAOK Soluň, klubu Al Ain ze Spojených arabských emirátů a v Bursasporu. Nyní by měla být jeho novou trvalou adresou pražská Slavia, se kterou o víkendu uzavřel dvouletý kontrakt a mohl by být tedy ještě dopsán na soupisku pro závěrečné předkolo Ligy mistrů, ve kterém se slávisté v úvodním duelu střetnou již v úterý večer na Kypru s APOEL Nikósia.

Sedmadvacetiletý rychlonohý a také impulzivní fotbalista má na kontě 55 reprezentačních startů, ale za národní tým Slovenska už přes rok nenastupuje, protože se na palubě leteckého speciálu při návratu z loňského evropského šampionátu ve Francii dostal do ostrého konfliktu s trenérem Jánem Kozákem.