Stefan Simič: „Stoprocentní budu za dva týdny!“

Na přelomu starého a nového roku se český stoper STEFAN SIMIČ vytratil ze sestavy Crotone, ve kterém v této sezoně hostuje z AC Milán. Naštěstí měla italská Serie A v lednu kratší přestávku, takže zápasové absence dvaadvacetiletému obránci nenaskakovaly obvyklým tempem. V nedělním důležitém domácím zápase s Cagliari už sice seděl na lavičce náhradníků, ale do hry nezasáhl.

„Měl jsem dva a půl měsíce problémy s levým kolenem, do kterého mně zvnějšku trefil v souboji soupeř. Hrál jsem dál přes bolest, ale pak už jsem musel dva týdny odpočívat, protože se mi udělal otok na koleně i na kosti. V posledním prosincovém doma zápase s Neapolí jsem šel na lavičku jen, jak se říká, do počtu. Jenže těsně před utkáním se zranil nominovaný stoper a trenér Zenga se mě zeptal, jestli bych si troufl za něj zaskočit. Kývl jsem, že jo, ale vydržel jsem na hřišti jen první poločas. Dál už to prostě nešlo, protože se mi zranění kolena bohužel obnovilo…

„NÁŠ VÍTĚZNÝ GÓL MĚL PLATIT!“

Vynechal jsem proto dva další ligové zápasy s AC v Miláně a ve Veroně. Výhra nad Hellasem byla hrozně důležitá, protože se na nás už v tabulce dotahoval. Škoda, že jsme teď nedokázali doma porazit Cagliari, inkasovali jsme gól v nastavení prvního poločasu do šatny, celou druhou půli jsme hráli proti deseti, těsně před koncem Federico Ceccherini vstřelil gól, který však rozhodčí neuznali pro domnělý ofsajd… Hodně se o tomto verdiktu tady mluví a píše, protože to byl velmi důležitý zápas o udržení v Serii A.

„V PRAZE MĚ DÁVAL DO KUPY PROFESOR KOLÁŘ…“

Při krátké dovolené jsem odletěl na pár dnů do Prahy, kde mně dával bolavé koleno do kupy pan profesor Kolář. Zpátky do Crotone jsem se vracel 12. ledna. Ještě se necítím úplně stoprocentně připravený. To samé bude platit i o sobotním zápase v Miláně s Interem, ale potom doma na Atalantu Bergamo bych se chtěl už poprat o místo v základní sestavě, i když samozřejmě záleží na trenérovi, jestli bude chtít do složení obrany sahat nebo ne. Teprve v pondělí jsem po dlouhé době naplno trénoval s týmem, tedy spíš s jeho částí, protože kluci, co hráli s Cagliari, měli víc regenerační program. Proto ani nemohu vůbec srovnávat tréninky, které jsme měli pod minulým koučem, a současným. Walter Zenga ale po nás chce, abychom víc hráli s míčem a kombinovali po zemi.

„PROTI INTERU TO V SOBOTU JEŠTĚ ASI NEPŮJDE!“

V Miláně se potkám s kondičním trenérem, se kterým jsem se předtím pět let připravoval v jeho centru. Na zápas také dorazí také pár příbuzných, i když mě s největší pravděpodobností na hřišti neuvidí. Inter je samozřejmě velkým favoritem, ale pro nás má každý bod ohromnou cenu. Mohli bychom se třeba inspirovat týmem SPAL Ferrara, který o víkendu doma s ním uhrál senzační remízu 1:1, když vstřelil vyrovnávací gól až v poslední minutě. Na druhou stranu nám tenhle výsledek moc radost neudělal, protože právě SPAL je naším přímým konkurentem v boji o záchranu mezi elitou…“

STEFAN SIMIČ

Narozen: 20. února 1995. Výška: 189 cm. Váha: 79 kg. Stav: svobodný. Fotbalový post: stoper. Hráčská kariéra: Slavia Praha (2001-2012), FC Janov (Itálie, 2012-2013), AC Milán (Itálie, 2013-2014), AS Varese 1910 (Itálie, 2014-2015), AC Milán (Itálie, 2015-2016), Royal Excelsior Mouscron (Belgie, 2016-2017), AC Milán (Itálie, 2017), FC Crotone (Itálie, 2017-?). Reprezentace: jeden zápas / žádný gól. Největší úspěchy: postup a účast s českou „jedenadvacítkou“ na mistrovství Evropy této věkové kategorie (Polsko 2017).