Stanislav Tecl: „Operace? Na světě jsou horší věci!“

Stanislav Tecl: „Operace? Na světě jsou horší věci!“

Měl životní formu. V nabitém kádru Slavie si vydobyl pozici útočníka číslo jedna, objevil se v reprezentaci. Osud byl však ke STANISLAVU TECLOVI zlý. V září si pochroumal koleno, po měsíci sice zasáhl do pohárového duelu v Kodani, po něm si však vyslechl nemilosrdnou diagnózu: přetržený přední zkřížený vaz. Jak se Tecl cítí dva měsíce po operaci?

„BERLE JSEM ODHODIL PO ČTRNÁCTI DNECH“

„Rekonvalescence probíhá, jak má. Nevyskytly se komplikace. Samozřejmě, po operaci jsem se trochu bál, jak koleno zareaguje. Přece jen, přetržený vaz není nic příjemného. Na druhou stranu, na světě jsou daleko horší věci. Nebral jsem to jako tragédii i díky rodině, ve dvaceti bych situaci prožíval asi jinak. Zranění prostě k fotbalu patří, nedá se svítit. Berle jsem odhodil brzy, už po čtrnácti dnech od operace jsem se začal belhat po svých. Ono nejde zprvu dělat nic jiného než nohu zatěžovat chůzí a propínat ji. Do Vánoc jsem ji dokázal rozhýbat. Jsem spokojený.

„PRO NÁVRAT DĚLÁM VŠECHNO“

Na první soustředění v zimní přípravě s týmem určitě nepojedu. Možná na druhé. Musíme ještě všechno probrat, aby můj pobyt dával smysl. Abych klukům nepřekážel, nebo naopak, abych si tam nepřipadal jako na dovolené. Když se dobereme názoru, že pro mě bude lepší zůstat v Praze a intenzivně cvičit, budu doma. Pokud budu v nominaci, fyzioterapeuti se mnou budou na soustředění cvičit a já nikomu nebudu zabírat místo, pojedu rád. Rehabilituji od začátku v Praze. V úvahu přicházela i varianta Regensburg, ale nakonec jsem si vybral Prahu. Makám od pondělí do pátku, od rána do večera. Pro návrat dělám úplně všechno.

„ZAČNU OD NULY, ALE ZAKOUSNU SE!“

Někde jsem si přečetl názor, že jsem měl jít na operaci hned. Že jsem ztratil dva měsíce. Nesouhlasím. Nelituju toho, vůbec. Stejně bych totiž musel čekat až šest týdnů, než by se koleno zklidnilo. Mohl jsem normálně fungovat. Věděl jsem, že je vaz přetržený, ale koleno nebolelo, nevyskakovalo, neotékalo. Trénoval jsem bez úlev, jenže zápas je něco jiného. Koleno v Kodani nevydrželo. Vím, čeká mě náročná cesta. Kádr Slavie je tak silný, že nikdo nebude čekat, až se uzdravím. A určitě nepůjdu hrát, kdy si já řeknu. Tak to není. Budu si muset místo zpátky vybojovat. Začnu od nuly, ale zakousnu se!   

„NÁVRAT JE SPÍŠ O DALŠÍ SEZONĚ“

Nemám dopředu nastíněné, kdy se vrátím na hřiště. Od začátku u mě nehraje roli, jestli začnu běhat o týden dřív nebo o dva později. Pro mě je nejdůležitější, abych fungoval za rok, za dva. Abych o kolenu nevěděl. Stejně mi vychází, že bych se nejdřív uzdravil na posledních pár zápasů, kdyby to hořelo. Což nepředpokládám. Spíš je to tedy o další sezoně. Je totiž rozdíl vrátit se, abych si připsal start, nebo se vrátit ve formě. Abych nebyl na trávníku jako postřelený zajíc. (směje se)

„VÁNOCE BYLY PARÁDNÍ, SYN JE POPRVÉ VNÍMAL“

Vánoce jsem si letos užil hodně. Byly parádní, fakt stály za to. Byl jsem doma i před svátky, s manželkou jsme doma všechno nachystali. Dvouletý synek Matěj poprvé Vánoce vnímal, o to bylo všechno hezčí. Malý si to užil určitě ještě víc, než my se ženou. Jen bylo nepříjemné, že jsem nemohl pořádně nic dělat. Takže jsem toho nemohl tolik sníst. (směje se) Měl jsem během svátků i klidnější režim co se týká rehabilitace, od začátku ledna jsem do toho ale zase vlétl. Prvních čtrnáct dnů mám naplánovaný rotoped a bazén. Věřím, že všechno půjde tak, jako doposud.“

STANISLAV TECL

Narozen: 1. září 1990. Výška: 182 cm. Váha: 78 kg. Stav: ženatý, manželka Aneta, syn Matěj (2). Fotbalový post: útočník. Hráčská kariéra: Vysočina Jihlava (2002-2009), Slavia Praha (2010), Vysočina Jihlava (2010-2012), Viktoria Plzeň (2013-2015), FK Jablonec (2015-2017), Slavia Praha (2017), FK Jablonec (2017-2018), Slavia Praha (2018-?). Česká liga: 154 zápasů / 54 gólů. Reprezentace: 4 zápasy / žádný gól. Největší úspěchy: postup do základní části Ligy mistrů (2013), mistr české ligy (2013, 2015, 2017), postup do osmifinále Evropské ligy (2013, 2014), účastník základní skupiny Evropské ligy (2018), vítěz MOL Cupu (2018).