Stále stejný scénář…

Trenérská premiéra Pavla Hapala ve Spartě neměla šťastný konec. Osmačtyřicetiletý kouč, který v týdnu nahradil odvolaného Itala Andreu Stramaccioniho, dovedl letenský celek v Karviné jen k remíze 1:1. Pražané stejný výsledek proti týmu z druhé poloviny tabulky uhráli potřetí za sebou. Podle podobného scénáře se ostatně odvíjel i úvodní jarní duel na Letné s Libercem, jen s tím rozdílem, že za stavu 0:1 Slovan promarnil několik možností k vyrovnání a až ve čtvrté minutě nastavení pečetil výhru z nařízené penalty domácí Kanga…

"Já osobně z toho zápasu nemám špatný pocit, ale dostat gól tři minuty před koncem je ztráta," konstatuje nový letenský kouč, který byl spokojenější s úvodním dějstvím. "První poločas byl z naší strany slušný, i když těch šancí bylo poskrovnu z obou stran. Do defenzivy jsme pracovali velice dobře, udělali jsme ale v závěru jednu chybu a inkasovali jsme vyrovnávací gól." V základní sestavě udělal čtyři změny a zpátky na hřiště vrátil především opomíjeného kanonýra Davida Lafatu. "David vše odtrénoval bez problémů a Juliš je teprve krátce v plné zátěži, Šural je mimo hru. Rozhodování bylo jednoduché. David se snažil napadat stopery, snažil se nabízet do kombinace, pracoval dobře. Kdyby ho Stanciu našel před brankou, tak by určitě skóroval…"

Hlavně ve druhé půli od svého nového týmu postrádal větší aktivitu v útočné činnosti. "Snažili jsme se hrát, ale trošku nám to kazil i terén. Měli jsme tam hluchou pasáž kolem desáté, patnácté minuty druhého poločasu. Chyběla mi trochu větší kvalita a přehled ve finále, ale celkově z toho zápasu já osobně nemám špatný pocit. Co se týče přístupu, koncentrace a bojovnosti, to bylo v pořádku a ten výkon se dá příště určitě navázat. Musíme ale přidat lepší věci směrem dopředu!"

Už za týden ho čeká na Letné prestižní derby se Slavií. "Na nějaké poznávání hráčů není čas. Mužstvo je dané a já se budu snažit každý zápas vybrat to nejlepší. Teď máme před sebou derby a budeme se snažit to zvládnout. Ale kdybychom do ofenzivy hráli jako v Karviné, asi by to na Slavii nestačilo…," přiznává Pavel Hapal.