Spurs zlomili prokletí

St. Totteringham’s Day, tedy den, kdy Tottenham nemůže v tabulce anglické nejvyšší soutěže skončit před Arsenalem, slavili fanoušci Kanonýrů 21 let v řadě. Letos se však nedočkají. Jejich rivalové ze severního Londýna jej totiž stylově odmítli vítězstvím 2:0 v prestižním derby na White Hart Lane! A nebýt několika skvělých zákroků hostujícího gólmana Petra Čecha, utrpěl by mančaft kouče Wengera výrazně vyšší porážku…

Domácí v ostře sledované bitvě potvrdili roli favorita, od prvních minut měli více ze hry a postupně si vypracovali několik zajímavých příležitostí. Ty stoprocentní ale Alli a Eriksen zahodili, na gólovou radost si tak museli fanoušci Tottenhamu počat až do druhého poločasu, kdy Spurs udeřili 2x během dvou minut – nejprve se v 55. minutě z dorážky prosadil Alli, krátce poté proměnil Kane penaltu a zvýšil na konečných 2:0. „Vyhrát poslední derby na White Hart Lane bylo úžasné, ale nejdůležitější věcí je, že jsme se udrželi v kontaktu s Chelsea,“ nepřeceňoval triumf nad úhlavními rivaly trenér Mauricio Pochettino, jehož svěřenci vyhráli devátý ligový duel v řadě a nadále tajně doufají v zisk titulu.

Lídr z Chelsea ale má ve finiši sezony výtečnou formu, což dokázal vítězstvím 3:0 v těžké bitvě s nebezpečným Evertonem a před dotírajícími Spurs si udržel čtyřbodový náskok. Na opačném pólu tabulky se nadále krčí Sunderland, který padl 0:1 s Bournemouthem a stal se prvním jistým sestupujícím, s nejvyšší soutěží se loučí po devíti letech. Osmnáctá Swansea plichtila na Old Trafford 1:1 a na záchranu ztrácí dva body, předposlední Middlesbrough, jenž obral o body Manchester City (2:2), je na tom přeci jen hůř – jeho manko na sedmnáctý Hull City se stále drží na šesti bodech.