Sparta vyřadila Rapid a jde na Monako

Fotbalisté Sparty zvítězili v domácí odvetě 2. předkola Ligy mistrů nad Rapidem Vídeň 2:0 a navzdory porážce 1:2 z úvodního utkání postoupili do 3. předkola milionářské soutěže, v němž se utkají s Monakem. Pražané si vyřazením rakouského vicemistra zajistili minimálně účast v základní skupině Evropské ligy. Letenští, kteří se naposledy představili v hlavní fázi Ligy mistrů v sezoně 2005/2006, rozehrají souboj s Monakem na jeho hřišti v úterý 3. srpna. Odveta je na programu o týden později.

Spartu od začátku hnalo 9105 diváků, kteří naplno využili povolenou kapacitu 50 procent stadionu. Už ve druhé minutě vyslal zpoza vápna Wiesner přízemní střelu, s níž si Strebingerporadil. V 15. minutě ale gólman Rapidu, který po zranění hlavy stejně jako dříve Čech nebo nyní slávista Kolář nosí ochrannou helmu, při výběhu srazil Peška a rozhodčí Maddenodpískal pokutový kop. K němu se postavil Karlsson, který stejně jako v sobotním vítězném duelu úvodního kola nové ligové sezony s Olomoucí (3:2) nezaváhal.

V nastavení úvodního dějství Sáček po průniku do vápna ztratil míč, hostující obránce Ullmann ho však při odkopu na roh málem poslal do vlastní sítě.
V 65. minutě se Letenští ocitli blízko druhé trefě, jenže Hložek po přihrávce střídajícího Polidara v pádu zblízka nastřelil břevno. V 81. minutě se Sparta dočkala. Střídající Ladislav Krejčí starší nacentroval do vápna a Hložek prodloužil míč na zakončujícího Peška. Vzápětí málem poslal duel do prodloužení v šestnáctce osamocený Petrovič, jenže Nita jeho střelu zneškodnil. V nastavení Strebinger zmařil Peškův samostatný únik.