Sparta vypadla na penalty…

Už v osmifinále překvapivě končí svoji cestu v domácím poháru pražská Sparta, která na Letné dvakrát srovnala náskok ostravského Baníku, ale v penaltovém rozstřelu byli úspěšnější hosté. Po letním vypadnutí v předkole Evropské ligy tak sparťanům zůstanou v programu pouze zápasy nejvyšší soutěže, ve které aktuálně ztrácejí patnáct bodů na vedoucí Plzeň. V neděli je znovu čeká stejný soupeř, tentokrát však půjde o ligové body.

Naopak Zlín, poslední vítěz MOL Cupu, ze kterého se bude i v příštím roce opět přímo postupovat do skupinové fáze Evropské ligy, postoupil na penalty na hřišti druholigové Vlašimi. Hradečtí „votroci“, kterým se v druhé lize výsledkově příliš nedaří, vyhráli nečekaně na teplických Stínadlech. Jarní čtvrtfinále si zahraje Slavia po výhře 3:1 v Jihlavě, kde po přestávce otočila nepříznivý výsledek třemi brankami během pouhých sedmi minut, a také Jablonec, který přestřílel na Hané Olomouc 4:3. Na postup přes třetiligové Domažlice se dost nadřela Mladá Boleslav a nakonec vyhrála 4:2.

Zbývající dva osmifinálové duely se hrají až v listopadu. Hned prvního hraje Liberec doma s Karvinou a 10. 11. je termín utkání Plzeň-Slovácko.