Sparta uctí Šuralovu památku

Fotbalisté pražské Sparty uctí v sobotním úvodním utkání nadstavby první ligy na Letné proti Ostravě památku reprezentanta a svého bývalého kapitána Josefa Šurala, který v pondělí tragicky zahynul v Turecku při autonehodě. Hráči vyběhnou k zápasu ve speciálních dresech, které pak půjdou do dražby a výtěžek bude věnován rodině zesnulého útočníka. Před utkáním se bude držet minuta ticha. Základní jedenáctka sparťanů vejde na trávník v dresech se Šuralovou jmenovkou a číslem 23, které fotbalista nosil, než v zimě odešel z Letné do Alanyasporu. Na prsou budou mít nápis "Nezapomeneme", ve speciálních dresech Pražané absolvují předzápasový ceremoniál včetně minuty ticha, utkání pak odehrají ve vlastních sadách. Po zápase celý tým jedenáctku dresů s číslem 23 podepíše a speciální edice půjde do dražby. Její výtěžek bude věnován Šuralově rodině.

Dvacetinásobný reprezentant, kterému by 30. května bylo 29 let, po sobě zanechal manželku a dvě dcery, jedné je pět let a druhé teprve tři měsíce. Pohřeb bude mít v neděli po poledni v Brně, kde začínal s fotbalem. Minutou ticha uctí hráčovu památku před sobotním domácím utkáním se Slavií i Liberec, kde ofenzivní záložník či útočník získal v roce 2012 svůj jediný ligový titul.

Alanyaspor vyřadí na počest zesnulého Josefa Šurala číslo 90, které český reprezentant nosil v tureckém klubu na dresu. Postará se také o jeho rodinu. Podle hráčova agenta Pavel Zíky ze společnosti Global Sports klub dodrží celý kontrakt včetně následné roční opce, tedy až do léta 2021.