Sparta nejen v odvetě bez Dočkala?

Trenér fotbalistů pražské Sparty Tomáš Požár potvrdil, že záložník Bořek Dočkal dostal od klubu svolení odcestovat do Číny a jednat tam o případném přestupu. O českého reprezentanta stojí třináctý celek minulé sezony čínské ligy Che-nan Ťien-jie, který za něj údajně nabízí až 230 milionů korun. "Můžeme potvrdit, že Bořek dostal od klubu svolení odcestovat do Číny a řešit případné angažmá," prohlásil letenský sportovní ředitel i kouč v jedné osobě tiskové konferenci před odvetou play-off Evropské ligy s Rostovem a dodal: "I když to není hotové, tak je vysoce pravděpodobné, že odejde."

Vedení Sparty dostalo první nabídku z Číny už před týdnem, tehdy ji však vzhledem ke sportovním ambicím odmítlo. Po debaklu 0:4 v Rostově, který její šance na postup do osmifinále Evropské ligy posunul do oblasti teorie, a navýšení finančního odstupného však změnilo názor.

Pokud by Dočkal odešel, Sparta podle Požára nikoho jako náhradu přivést nehodlá. Zastoupit by ho měl některý ze stávajících hráčů nebo tým změní rozestavení. "Kdyby Bořek odešel, byla by to ztráta. Myslím, že můžu použít i termín, že jde o nejlepšího hráče české ligy," konstatoval.
"Na pozici desítky může hrát Néstor Albiach, Aleš Čermák nebo Václav Kadlec. Hráči, kteří na Bořkův post připadají v úvahu, mají ale úplně jiný profil, jiné přednosti a nedostatky. V případě, že odejde, budeme muset hrát jinak, protože ho těžko nahradíme individualitou, ale týmovostí," naznačil varianty.

Ve středu zálohy může nastoupit také bývalý reprezentační kapitán Tomáš Rosický, ten má však stále zdravotní potíže. Od letního návratu z Arsenalu tak odehrál jen pár minut proti Mladé Boleslavi. "Jeho problémy s achillovkou se zase objevily… Rád bych řekl nějakou zásadní a přesnou informaci k možnému návratu, ale prostě to neumím," posteskl si Požár.