Sparta koupila brankáře Heču

První letní posilou fotbalové Sparty je brankář Milan Heča, který na Letnou přestoupil ze Slovácka. Sedmadvacetiletý gólman podepsal s pražským klubem tříletou smlouvu. Během osmi sezon za Slovácko odchytal 130 prvoligových zápasů a ve 32 utkáních udržel čisté konto. V minulém ročníku se blýskl sérií 609 minut bez inkasované branky a týmu z Uherského Hradiště pomohl k záchraně.

"Na Spartu se moc těším. Bude to pro mě další výzva, další posun v kariéře. Doufáme, že to tady zvládnu. Je to velký klub s obrovským jménem a bude pro mě čest tady hrát," říká nová akvizice mezi tyčemi.

Pátý celek uplynulé sezony sledoval Heču už delší dobu. "Milan představuje tu největší brankářskou kvalitu, která byla na českém trhu k mání. Sledovali jsme ho dlouhodobě a uvažovali jsme o jeho příchodu už v době, kdy jsme prodávali Martina Dúbravku," potvrzuje sportovní ředitel Sparty Zdeněk Ščasný a dodává: "Teď chceme pustit Vojtěcha Vorla na hostování a hledali jsme kvalitní dvojku k Florinu Nitovi. Jsme rádi, že se nám Milana podařilo přivést."

V letenském kádru je nadále i sedmatřicetiletý brankář David Bičík, který v uplynulém ročníku odchytal jediné ligové utkání.