Slovenskou reprezentaci povede Hapal

Novým trenérem slovenské reprezentace se po Jánu Kozákovi stal Pavel Hapal. Bývalého kouče slovenské jedenadvacítky schválil do funkce výkonný výbor Slovenského fotbalového svazu. Oficiálně představen bude ve středu, za necelý měsíc povede slovenský výběr doma proti Ukrajině a potom epilogu skupiny Ligy národů v Praze proti českým fotbalistům. "Původně byli i jiní kandidáti, ale dnes jsme diskutovali jen o Pavlu Hapalovi. Výkonný výbor ho schválil devíti z deseti hlasů, jeden člen se zdržel," konstatuje předseda svazu Ján Kováčik.

Smlouvu podle něj nový kouč dostane na jeden kvalifikační cyklus s opcí v případě postupu na mistrovství Evropy 2020. Nyní bude s Hapalem dolaďovat detaily a složení realizačního týmu, než ve středu smlouvu podepíšou.  
Devětačtyřicetiletý kouč se s přestávkami pohybuje ve slovenském fotbale od roku 2007, kdy převzal Nitru. Vedl i Žilinu a Senicu, od začátku roku 2015 byl trenérem jedenadvacítky, se kterou postoupil na mistrovství Evropy 2017, kde startovalo Slovensko teprve podruhé v historii. Tehdy pod ním v Polsku na šampionátu hráli současní reprezentanti Milan Škriniar, Stanislav Lobotka, Albert Rusnák, Matúš Bero, Ľubomír Šatka a Adam Jakubech.  

Letos v březnu přijal Hapal nabídku pražské Sparty. Na její lavičce ale vydržel jen do konce července a od té doby byl bez angažmá. U slovenského týmu nahradí Kozáka, který minulý týden po pěti letech skončil na vlastní žádost, když po prohře 1:2 v Trnavě s Českem přistihl některé hráče, jak se nad ránem vracejí na hotel z večírku.