Slavii posílil trojlístek

Úřadující mistr pražská Slavia získala tři nové posily. Z Dynama České Budějovice přichází dvaadvacetiletý levonohý univerzál Lukáš Provod. Do zimy bude v Edenu, kde se dohodl na smlouvě do června 2024, hostovat, poté se uskuteční jeho přestup z Viktorie Plzeň, za kterou si v nejvyšší soutěži nepřipsal žádný start. Český šampion a účastník základní skupiny Ligy mistrů angažoval na půlroční hostování s opcí na případný přestup z Mladé Boleslavi obránce či záložníka Ladislava Takácse a z Teplic ofenzivního univerzála Jakuba Horu.

Hora už ve Slavii v minulosti působil. Osmadvacetiletý ofenzivní záložník si v sezoně 2010/2011 připsal za Pražany 28 ligových startů a dva vstřelené góly. Působil také v Bohemians 1905, Plzni, Českých Budějovicích a od roku 2015 byl v Teplicích. V minulém ročníku nejvyšší soutěže nastřílel 11 branek, což byl jeho rekord. Celkem má Hora v lize na kontě 222 duelů a 36 gólů. Třiadvacetiletý Takács by měl ve Slavii pomoci zacelit mezeru po odchodu defenzivního univerzála Alexe Krále do Spartaku Moskva. Také bývalý reprezentant do 21 let prošel v kariéře Teplicemi a od roku 2016 působil v Mladé Boleslavi. V lize odehrál 118 utkání a dal deset branek.

Na soupisku pro skupinu Ligy mistrů zapsali červenobílí z nových tváří Provoda s Takácsem, nevešli se na ni naopak záložníci Baluta a Hromada, který stále laboruje se zraněními, i Hora.