Slavia zaslouženě slaví titul

Fotbalisté pražské Slavie po osmi letech získali ligový titul. V závěrečném 30. kole porazili v azylu na Strahově Brno jednoznačně 4:0 a udrželi v čele tabulky dvoubodový náskok před obhájcem trofeje Plzní. "Červenobílí" rozhodli o pečetícím vítězství už v prvním poločase, kdy se v rozmezí tří minut trefili Michal Frydrych a Stanislav Tecl, který po pauze přidal svůj druhý gól. Skóre uzavřel Michael Ngadeu.

Slavia vybojovala čtvrtý titul v samostatné české lize, předtím nejvyšší soutěž ovládla v sezonách 1995/1996, 2007/2008 a 2008/2009. Červenobílí si prvenstvím, které jim patří i v počtu vstřelených branek, zároveň zajistili účast v mistrovské části třetího předkola Ligy mistrů, z níž vede papírově snazší cesta do základní skupiny.

"Je to obrovská radost a obrovská úleva. Byl jsem hodně nervózní, v noci jsem toho moc nenaspal. Všichni čekali, že ten poslední krok uděláme. Povedla se nám úžasná sezona a zakončili jsme ji asi neočekávaným titulem. Věřit jsem začal po třetím gólu, věděl jsem, že to už zvládneme. Bylo to klidnější, než když jsme hráli s Libercem o titul doma proti Plzni. Tam to byly nervy do 90. minuty, tehdy trefili viktoriáni tyčku" srovnává slávistický trenér Jaroslav Šilhavý čerstvý ligový primát s premiérovým titulem, který získal v roce 2012 s Libercem. Slavii převzal po pátém podzimním kole a ani v jednom ligovém zápase s ní neprohrál, i proto je letošní titul zaslouženě v těch správných rukou.