Slavia vypadla z MOL Cupu

Fotbalisté pražské Slavie ve čtvrtfinále MOL Cupu překvapivě prohráli v Edenu v derby se Spartou 0:2 a loňský pohárový triumf neobhájí. Letenští rozhodli souboj druhého s třetím týmem ligové tabulky už v prvním poločase, kdy se trefili Ladislav Krejčí mladší a Jakub Pešek. V 85. minutě byl vyloučen po druhé žluté kartě domácí stoper Taras Kačaraba. Červenobílí prohráli i druhý soutěžní zápas v jarní části sezony, o víkendu v lize senzačně podlehli poslední Karviné 0:1. Sparta naopak částečně napravila remízu 0:0 v Českých Budějovicích.

Letenští porazili Slavii podruhé za sebou, v říjnu nad ní zvítězili doma 1:0 a připravili jí tehdy první prohru v lize po 54 zápasech. Předtím Sparta nevyhrála nad Slavií 14 soutěžních derby po sobě. V národním poháru oplatili slávistům porážku 0:3 ze semifinále vloni v květnu, v MOL Cupu zdolali odvěkého rivala po šesti utkáních.

V moravském derby v Olomouci rozhodl o postupu Slovácka do semifinále až penaltový rozstřel, v němž hosté zvítězili 4:2, v normální hrací době ani v prodloužení gól nepadl. Oba týmy před rozstřelem neproměnily pokutový kop. Domácí Pablo González selhal v 87. minutě a hostující Vlastimil Daníček ve 104. minutě. Při penaltovém rozstřelu se vytáhl gólman Slovácka Filip Ngyuen, který zneškodnil pokusy Pavla Zifčáka a Kryštofa Daňka. Sigma tak nevyužila šanci postoupit po dvou letech do pohárového semifinále, naopak Slovácko je mezi čtyřmi nejlepšími celky poprvé po 13 letech.Další dvě čtvrtfinále se odehrají v příštím týdnu. Hradec Králové přivítá Bohemians 1905 a Jablonec nastoupí proti Mladé Boleslavi.