Slavia narazí na Ferencváros

Fotbalisté pražské Slavie nastoupí ve 3. předkole Ligy mistrů podle očekávání proti Ferencvárosi. Budapešťský tým postoupil z 2. předkola poté, co ve venkovní odvetě zvítězil ve Vilniusu nad Žalgirisem 3:1. Úvodní zápas doma vyhrál maďarský šampion 2:0. Do 3. předkola prošla i Legia Varšava s českým útočníkem Tomášem Pekhartem, naopak Omonia Nikósie s obráncem Janem Lecjaksem vypadla. Slávisté otevřou 3. předkolo příští středu venku, odveta se bude hrát v Edenu v úterý 10. srpna. Úřadující český šampion bude usilovat o historicky třetí postup do základní skupiny Ligy mistrů. V kvalifikaci musí přejít přes dvě předkola.

Slavia se s Ferencvárosem ve velkých pohárových soutěžích ještě neutkala. Soupeře ale v roce 1986 dvakrát porazila v letním Poháru Intertoto a ve 30. letech minulého století proti němu hned osmkrát nastoupila v tehdejším prestižním Středoevropském poháru. Ferencváros naposledy narazil na českého soupeře v pohárové Evropě v roce 2004, kdy ho v kvalifikaci Ligy mistrů po prodloužení vyřadila Sparta. V sezoně 1999/2000 přes budapešťský celek přešly také Teplice v Poháru UEFA. V roce 1975 dokráčel vítěz posledních tří sezon maďarské ligy až do finále tehdejšího Poháru vítězů pohárů, vloni si zahrál skupinu Ligy mistrů.

Slavia má jako jediný z pětice českých pohárových zástupců jistotu, že si na podzim zahraje skupinu. I pokud by červenobílí v kvalifikaci nepřešli ani přes jednoho soupeře, čekala by je aspoň skupina nově vzniklé Evropské konferenční ligy.