Slavia má rekord, ale jen jeden bod

Fotbalisté pražské Slavie vytvořili nový rekord v ligové neporazitelnosti. Úřadující mistr díky remíze 1:1 v duelu 8. kola ve Zlíně bodoval ve 34. zápase nejvyšší soutěže za sebou a překonal dosavadní rekordní zápis Sparty z let 2009 až 2010. Očividně jim však radost pokazila v pořadí již čtvrtá remíza na hřišti soupeřů, která umožnila následně vedoucí Plzni po výhře v Mladé Boleslavi zvýšit aktuální náskok v polovině podzimu již na osm bodů. Blíž k viktoriánům je nyní druhá Olomouc, která po domácím vítězství nad Duklou ztrácí sedm bodů.

Slávisté naposledy prohráli v lize vloni na konci srpna v Plzni 1:3. Poté převzal tým současný trenér Jaroslav Šilhavý, který jej dovedl k mistrovskému titulu a s mužstvem v nejvyšší soutěži zatím pokaždé bodoval. Pražané si pod jeho vedením připsali v lize 23 výher a 11 remíz. Rekord červenobílí symbolicky vyrovnali v minulém kole po domácí výhře v Edenu 2:0 v prestižním derby nad Spartou.

Nejdelší sérii neporazitelnosti v samostatné lize do letošního roku držela Sparta. Letenští prošli při zisku titulu sezonou 2009/2010 jako zatím jediný tým v samostatné historii bez porážky a k tomu přidali tři výhry z předešlého ročníku. Rekord v počtu vítězných zápasů po sobě drží Plzeň, která pod vedením trenéra Karla Krejčího v mistrovské sezoně 2015/2016 dosáhla na šňůru šestnácti výher.