Skuhravý skončil z rodinných důvodů v Opavě

Slezského nováčka už netrénuje Roman Skuhravý. Kouč, který dovedl Opavu po 13 letech k návratu do první ligy, složil funkci z rodinných důvodů. Nahradí ho Ivan Kopecký, jenž v minulé sezoně vedl Jihlavu. "S trenérem Romanem Skuhravým jsme měli jedinečnou dohodu, a to, že spolupráci může kdykoliv ukončit z rodinných důvodů. Na začátku týdne nás požádal, zda by ji mohl využít. My jsme jeho požadavku, i když velice neradi, vyhověli," přiznává předseda představenstva opavského klubu Marek Hájek.

Třiačtyřicetiletý trenér byl v Opavě od roku 2016. V první sezoně už sahal po postupu a dovedl tým do finále MOL Cupu. V následující sezoně suverénně vyhrál druhou ligu. Z dosavadních sedmi kol nejvyšší soutěže získal s Opavou čtyři body. K předčasnému ukončení angažmá se rozhodl proto, aby mohl být s rodinou, která žije v Jablonci. "To rozhodnutí jsem udělal v neděli ráno, když mi syn řekl, že by byl raději, abychom s Jabloncem prohráli a já byl s ním doma," říká na vysvětlenou a dodává: „Chci se věnovat svému synovi a musím pracovat v jeho blízkosti."

Jako Skuhravého nástupce zvažovala Opava dvě jména a volba nakonec padla na osmačtyřicetiletého Kopeckého, který byl asistentem v Teplicích, Jablonci a Podbrezové, ve druhé lize vedl Čáslav a Vítkovice a v minulé sezoně v lize na podzim působil v Jihlavě, kde během 16 kol získal 10 bodů. Jde o druhou trenérskou výměnu v této ligové sezoně. Pražská Sparta hned v úvodu ročníku odvolala Pavla Hapala a dosadila sportovního ředitele Zdeňka Ščasného.